21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۲ ۱۸:۲۰:۰۰
کد مطلب:  1751687
استاندار خراسان رضوی در سومین جلسه شورای آموزش و پرورش استان خواستار شد:
کارگروه ویژه بازماندگان تحصیلی در خراسان رضوی ایجاد شود

استاندار خراسان‌ رضوی در سومین جلسه شورای آموزش و پرورش استان گفت: کارگروه ویژه رسیدگی به موضوع بازماندگان از تحصیل در استان خراسان باید تشکیل شود.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، یعقوبعلی نظری عصر چهارشنبه در سومین جلسه شورای آموزش و پرورش استان که در محل سالن جلسات شهید باهنر استانداری برگزاری شد، با اشاره به معضل جدی ترک تحصیل نیز در قالب پیشنهادی اظهار کرد: کارگروهی در استان تشکیل و بررسی‌های منطقه‌ای برای این منظور انجام و دلایل متنوع و مختص هر منطقه بررسی شود.

استاندار خراسان رضوی افزود: باید موضوع ترک تحصیل بر اساس داده‌های آماری روشن مورد بررسی و تحلیل قرار گیرد و در هر شهرستان به صورت جداگانه اقدام به ارایه راهکار و برنامه شود.

وی عنوان کرد: به این ترتیب می‌توان ارایه کمک‌های معیشتی در استان را نیز به این جهت هدایت کرد.

نظری ادامه داد: کرونا یک واقعیت است که بعد از حدود ۲ سال باید در جامعه ما مدیریت شود و باید فرابگیریم با آن زندگی کنیم.

استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: باید بر اساس این واقعیت بخش‌ها و عرصه‌های مختلف اعم از بازار، آموزش و غیره را مدیریت کنیم و در این راستا نمی‌توانیم مطلقا محدود و یا رها کنیم.

وی ادامه داد: اولا باید پیش بینی و برآورد دقیقی از وضع موجود داشته باشیم و بر آن اساس پیشگیری کنیم که مسوولیت برعهده مسوولان علوم پزشکی است.

نظری تصریح کرد: حتما مسوولان آموزش و پرورش و مدارس باید شاخص‌های مشترک را در ارتباط دانش آموزان و محیط‌های مدرسه داشته باشند.

استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: در موضوع مدرسه، کلاس و دانش آموزان باید از مواجهه انفعالی خارج و حتما با پیش بینی و تحلیل به اقدامات پیشگیرانه برسیم.

وی در خصوص تصمیماتی که بنا به شرایط قرار است گرفته شود،گفت: ما تابع تصمیمات کشوری هستیم و در جایی که خلا وجود دارد ما تصمیم گیری می‌کنیم.

نظری گفت: در مناطق استان که وضعیت نارنجی و قرمز است خودبخود همه مدارس و کلاس‌ها تعطیل می شود .

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: طبق برنامه فعلی متوسطه اول در آذر ماه بازگشایی می‌شود و در خصوص متوسطه دوم و بازگشایی آن در شرایط کنونی از ابلاغ وزارت آموزش و پرورش برای بازگشایی تبعیت می‌کنیم اما تاکید داریم که حتما پروتکل‌های ابلاغی مربوطه را به بهترین شکل اجرا نمایند.

وی افزود: ارتباط گیری با والدین دانش آموزان و خانواده ها از سوی مدیران مدرسه گرفته شود و با این رابطه و پیوند از وضعیت سلامت خانواده و شمار اعضای واکسن زده فراهم می شود.

نظری خاطرنشان کرد: تامین سلامت دانش آموزان در شرایط کنونی بر عهده مدیر مدرسه و تمامی اولیای مدرسه است.

استاندار خراسان رضوی با تاکید بر ضرورت واکسینه شدن معلمان به دلیل جنبه اجتماعی و سلامت جامعه و دانش آموزان تاکید و اظهار کرد: علاوه بر این لازم است دستورالعمل‌های لازم اجرایی برای بازگشایی مدارس به شکل کوتاه و موثر تهیه شود.

وی بیان کرد: حضور دانش آموزان در کلاس درس موضوعی ضروری به دلیل کاهش تبعات دوری از مدرسه است که باید با برنامه ریزی‌های پیشگیرانه قوی همراه باشد.

به اشتراک بگذارید :