24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۵ ۱۲:۳۹:۳۸
کد مطلب:  1753103
استکبارستیزی در کلام مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)

به مناسبت 13 آبان روز تسخیر لانه‌ی جاسوسی در سال 1357 و روز مبارزه با استکبار جهانی، به معرفی برخی فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص استکبارستیزی می‌پردازیم.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، پس از پیروزی انقلاب، به‌کارگیری ادبیات سیاسی در ایران فزونی یافت و از واژه‌هایی خاص رونمایی شد که استکبارستیزی از مهم‌ترین آنها بود. این نوع ادبیات در کلام مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) به‌عنوان یکی از سیاست‌های راهبردی جمهوری اسلامی ادامه یافته است.

از جمله عرصه‌هایی که می‌تواند در مسیر مطالعات افراد گوناگون به‌خصوص فعالان فرهنگی-اجتماعی و ... مورد توجه و استفاده قرار گیرد اندیشه‌های مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) بوده و اصلی‌ترین مجرای ظهور و بُروز این افکار نیز بیانات معظمٌ له می‌باشد. از نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی درگیری انقلاب اسلامی و نظام برآمده از آن با نظام استکبار صرفاً مسئله‌ای سیاسی یا امنیتی نیست بلکه اصلی‌ترین و بنیادی‌ترین وجه آن به مبارزه‌ی دائمی جبهه‌ی حق با باطل برمی‌گردد. در این نگاه استکبارستیزی بخش بسیار مهمی از ایمان دینی را تشکیل می‌دهد به این معنا که بدون مقابله با مستکبرین اساساً ایمان و دینداری ناقص می‌ماند.

ایشان طی سالیان مختلف ابعاد گوناگون مبارزه‌ی تاریخی ملت ایران با نظام استکبار را مورد تبیین قرار داده و از این رهگذر به مسائلی چون: شناخت ماهیت استکبار، چرایی دشمنی استکبار با نظام اسلامی، عناصر اصلی در مبارزه با استکبار و ... اشاره کرده‌اند.

پایگاه اطلاع رسانی KHAMENEI.IR در جهت نیل به این مهم و زمینه‌سازی مناسب جهت آشنایی مناسب اقشار گوناگون با ابعاد مختلف این اندیشه‌ها، محصول پیشخوان  را ارائه داده است. پیشخوان مبتنی بر فهرست بیانات پایه و اصلی رهبری در یک موضوع بوده که هر یک از بیانات مربوط به موضوع نیز دارای نمایه‌ی موضوعی خاصِ خود می‌باشد.

در شماره‌ی  32 بیانات ایشان در زمینه‌ی "استکبارستیزی" ارائه می‌شود که در اینجا قابل مشاهده می باشد.‌

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید :