24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۵ ۱۳:۱۵:۱۹
کد مطلب:  1753367
با گرامی داشت یاد شهدای دانش آموز؛
نمایشگاه آثار جشنواره‌ی تصویرگری جلد کتاب‌های درسی افتتاح شد

نمایشگاه آثار نخستین جشنواره‌ی تصویرگری جلد کتاب‌های درسی، با نمایش 203 اثر و با گرامیداشت یاد شهدای دانش‌آموز، افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، این نمایشگاه عصر امروز پنجشنبه 13 آبان ماه مصادف با روز دانش‌آموز، روز تسخیر لانه‌ی جاسوسی و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در باغ هنر، خانه‌ی هنرمندان با حضور جمعی از مسئولان، مدیران و کارکنان سازمان، هنرمندان و تصویرگران برگزار شد.

دکتر حسن ملکی ریاست سازمان در آیین افتتاحیه‌ی نخستین جشنواره‌ی تصویرگری جلد کتاب‌های درسی از دانش آموزان ایثارگر و شهید یاد کرد و گفت: در جمهوری اسلامی ایران، سه رویداد بسیار مهم رخ داده است که تأثیر بسیاری بر مسیر انقلاب داشت. یکی از مهم‌ترین رویدادها، تبعید حضرت امام خمینی (رضوان‌الله تعالی علیه) به ترکیه به جرم مخالفت با لایحه‌ی منحوس کاپیتولاسیون در سال 1343 بود لذا به روح طیبه‌ی حضرت امام خمینی (ره) سلام عرض می‌کنیم.

او افزود: دومین رویداد مهم در سال 1357 روی داد و رژیم طاغوت در سیر تکوینی انقلاب اسلامی ایران، دانش‌آموزان ما را به شهادت رساند لذا به روح بلند آنان نیز سلام عرض می‌کنیم. در سال 1358 نیز، دانشجویان ما با تسخیر لانه‌ی جاسوسی، سومین ضربه را بر بدنه‌ی استکبار زدند لذا تا زمانی‌که زنده هستیم به آنان دستمریزاد می‌گوییم.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی تصریح کرد: نگاهی به کشورهای پیرامون نشان می‌دهد که هنوز در لبنان، عراق و بسیاری از نقاط دیگر این لانه‌ی جاسوسی وجود دارد. نکته اصلی اینجاست، هر کجا که لانه جاسوسی پابرجاست، همچنان فساد، ظلم و خونریزی وجود دارد بنابراین اگر امروز می‌بینیم در جمهوری اسلامی ایران، خبری از آن تعدی‌ها، ظلم‌ها و حمله‌های جبهه‌ی باطل به‌صورت علنی و رو در رو وجود ندارد، به برکت رویدادی است که در سال 58 و به دست دانشجویان عزیز ما به وقوع پیوست و توسط امام عزیزمان نیز مورد تایید قرار گرفت.

دکتر ملکی با اشاره به اهمیت روز 13 آبان، اظهار کرد: با سلام و درود به ارواح شهدای عزیز، در چنین روز مهم و با ارزشی، جشنواره‌ی تصویرگری جلد کتاب را که در نوع خود، جشنواره‌ی با عظمتی است، افتتاح می‌کنیم تا یک میثاق با ارواح شهدا  ببندیم.

او خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران دارای یک مأموریت اصلی است و آن صیانت از فطرت الهی است. با توجه به اینکه فطرت انسان در دوره‌ی کودکی بکر و تازه است، ما در سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، این مسئولیت را بر عهده داریم که با طرح‌ها و برنامه‌های خود از فطرت پاک کودک صیانت کنیم لذا این جشنواره نیز در این راستا گام بر خواهد داشت.

در ادامه، نخستین جشنوارهء‌ی تصویرگری جلد کتاب با سلام و درود به تمام ارواح پاک شهداء و با یاد دانش‌آموزان شهید 13 آبان افتتاح شد.

593 اثر متعلق به 398 هنرمند و در 9 شاخه‌ی درسی، به دبیرخانه‌ی این جشنواره رسید که از بین آنها 203 اثر در نمایشگاهی در خانه‌ی هنرمندان به نمایش گذاشته شده است.

علاقمندان می‌توانند، جهت بازدید از این نمایشگاه تا 23 آبان ماه همه روزه به خانه‌ی هنرمندان واقع در خیابان آیت‌الله طالقانی، خیابان شهید موسوی شمالی (فرصت)، ضلع جنوبی باغ هنر مراجعه کنند.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید :