21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۵ ۱۳:۳۵:۵۶
کد مطلب:  1753463
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان کرمانشاه:
حضور دانش‌آموزان مقطع متوسطه دوم در مدارس اجباری نیست

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: حضور دانش‌آموزان مقطع متوسطه دوم در مدارس اجباری نیست.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه، علی مرادی با اشاره به بازگشایی مدارس متوسطه دوم استان همزمان با سراسر کشور از امروز(15 آبان)، اظهار کرد: حضور دانش‌آموزان در مدارس اجباری نیست و تصمیم‌گیری در مورد حضور دانش‌آموزان در مدارس و یا تداوم آموزش‌ها به شکل غیرحضوری با استفاده از ظرفیت‌ شبکه شاد به عهده خانواده‌ها و شورای مدرسه متشکل از والدین و کادر مدرسه است.
وی بازگشایی مدارس مقطع متوسطه دوم را جزو مطالبات خانواده‌ها عنوان کرد و افزود: در پی نظرسنجی‌های انجام شده خانواده‌ها تمایل به بازگشایی مدارس به شکل حضوری با رعایت فاصله گذاری فیزیکی و پروتکل‌های بهداشتی دارند.
 معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با بیان اینکه آموزش مجازی هرگز نمی تواند جایگزینی برای آموزش حضوری دانش‌آموزان باشد، گفت: دو سال است که دانش‌آموزان به شکل غیرحضوری تحصیل می کنند و تداوم این شیوه می تواند افت تحصیلی شدید را در بین دانش‌آموزان در پی داشته باشد.
مرادی یادآور شد: بازگشایی حضوری مدارس متوسطه دوم در پی درخواست خانواده ها مبنی بر بازگشایی مدارس با رعایت شیوه نامه های بهداشتی انجام گرفته و امیدواریم شاهد حضور پررنگ دانش‌آموزان سرکلاس های درس با رعایت فاصله گذاری فیزیکی و پروتکل‌های بهداشتی باشیم.
مرادی در ادامه حضور تمامی کادر مدرسه شامل مدیر، معاون و معلم ها را در مدارس متوسطه دوم اجباری عنوان کرد و افزود: معلم‌های مقطع متوسطه دوم موظف به حضور در مدارس و تداوم آموزش دانش‌آموزان چه به شکل حضوری و چه به شکل غیرحضوری در مدارس هستند.
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه، گفت: از اول آذر درب مدارس مقطع متوسطه اول نیز به روی دانش‌آموزان باز خواهد شد.
مرادی سپس اشاره‌ای هم به نحوه فعالیت مدارس روستایی، عشایری و کم جمعیت استان از ابتدای مهر ماه داشت و تصریح کرد: این مدارس از ابتدای مهر ماه با رعایت شیوه نامه های بهداشتی پذیرای دانش‌آموزان بوده اند.

به اشتراک بگذارید :