21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۶ ۱۴:۳۱:۰۷
کد مطلب:  1755779
مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش در آیین افتتاحیه دومین جشنواره معلمان هنرمند در شیراز خبر داد:
دومین جشنواره معلمان هنرمند در 7 محور و 52 رشته برگزار می شود

مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش گفت: در دومین جشنواره معلمان هنرمند کشور به میزبانی آموزش و پرورش فارس 52 رشته در 7 محور گنجانده شده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، علی رمضانی در آیین افتتاحیه دومین جشنواره معلمان هنرمند  در شیراز گفت: در اولین دوره این جشنواره شناسایی خوبی از معلمان هنرمند انجام گرفت و در برنامه های داخلی آموزش و پرورش سراسر کشور یقینا از توانایی این معلمان بهره گرفته خواهد شد.
مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش مخاطبان این جشنواره را همه معلمان شاغل و بازنشسته  برشمرد و افزود: برای رشد فرهنگ و هنر در کشور باید همه نهادها به کمک این جشنواره بیایند و ما از شهرداری‌ها و استانداری‌ها می‌خواهیم که اگر به نقش تربیتی هنر اعتقاد و باور دارند به کمک این جشنواره بیایند تا شاهد تداوم این جشنواره در سال‌های آینده نیز باشیم.
رمضانی گفت: در نخستین دوره جشنواره معلمان هنرمند بیش از ۲۲ هزارنفر از فرهنگیان مشارکت داشتند و آثاری ارسالی به جشنواره در قالب یک کتاب تهیه شده و از آن رونمایی می‌شود.
وی افزود: مخاطبین نخستین دوره جشنواره که در سال تحصیلی 1400-1399 برگزار شد معلمان تمامی دوره‌‌های تحصیلی شاغل در آموزش و پرورش شامل نیروهای رسمی، پیمانی، قراردادی و حق¬ التدریس بودند که امسال نیز فرصت حضور در جشنواره برای بازنشستگان فرهنگی نیز فراهم شده است.


رمضانی محورهای  این جشنواره را آفرینش¬‌های ادبی، نقد ادبی و هنری، رسانه و فضای مجازی، هنرهای آوایی، هنرهای نمایشی و فیلم کوتاه و هنرهای تجسمی دانست.
مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش افزود: دومین جشنواره معلمان هنرمند با 52 رشته (ادبی 7 رشته، نقد 3 رشته، رسانه و فضای مجازی 4 رشته، هنرهای آوایی 4 رشته، هنرهای نمایشی 8 رشته و هنرهای تجسمی 22 رشته) برگزار می‌شود.
رمضانی افزود: اختتامیه این جشنواره در اردیبهشت ماه خواهد بود که باتوجه به تجربه خوب برگزاری این جشنواره در گذشته امیدواریم امسال مشارکت بیشتری را داشته باشیم.

به اشتراک بگذارید :