21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۶ ۱۴:۳۸:۴۷
کد مطلب:  1755803
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در جلسه کمیته شهدای فرهنگی و دانش آموز استان خبر داد:
برنامه ریزی برای برگزاری 900 یادواره شهدای دانش آموز و فرهنگی در سطح استان در سال تحصیلی جاری

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در جلسه کمیته شهدای فرهنگی و دانش آموز استان گفت:برگزاری ٩٠٠ یادواره شهدای دانش آموز و فرهنگی در سال تحصیلی جاری در مجموع دستگاه تعلیم و تربیت استان برنامه ریزی شده است.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، قاسمعلی خدابنده در این جلسه آموزش و پرورش را مکان اصلی برگزاری کنگره ها و یادواره های شهدا دانست و گفت: همه شهدا پرورش یافته مدارس بوده اند، اصلی‌ترین مخاطب برگزاری کنگره‌های شهدا، دانش‌آموزان و نسل نوجوان و جوان هستند که باید با فرهنگ ایثار و شهادت آشنا شوند.

خدابنده مدرسه و کلاس درس را بهترین مکان برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دانست و گفت: برگزاری ٩٠٠ یادواره شهدای دانش آموز و فرهنگی در سال تحصیلی جاری در مجموع دستگاه تعلیم و تربیت استان برنامه ریزی شده است.

وی افزود: طرح شهید پژوهی برای نخستین بار در سطح کشور در استان خراسان رضوی آغاز و اتفاقات خوبی را از جمله انتشار و توزیع چندین جلد کتاب با موضوع شهید و شهادت، آشنایی دانش آموزان با فرهنگ ایثار و شهادت و همچنین ارزش های دوران دفاع مقدس را رقم زد.

در ابتدای جلسه سردار یوسفعلی زاده، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان یکی از وجوه تمایز استان خراسان رضوی در برگزاری کنگره ها و یادواره های شهدا را تمسک به حضرت علی بن موسی الرضا (ع) دانست و گفت: نشر ارزشهای دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در امتداد مسیر اولیای دین است.

وی ضمن تقدیر از تعاملات سازنده دستگاه تعلیم و تربیت استان خراسان رضوی با بیان اینکه آموزش و پرورش سازمانی فاخر و فرهنگی است که می تواند نقش موثری در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ایفا نماید افزود: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) فضیلت زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست.

وی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس را ماموریتی بین بخشی و فراگیر دانست و گفت: برنامه های اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در دو بخش "مناسبتی" در ۳۷ مناسبت مرتبط با دفاع مقدس و همچنین "تخصصی و سالانه" ساماندهی شده است، امسال نیز ۹۳ عنوان برنامه به همه دستگاه ها و نهادها ارسال شده است.

به اشتراک بگذارید :