21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۷ ۱۱:۲۵:۰۴
کد مطلب:  1756933
با حضور معاون سوادآموزی آموزش و پرورش خراسان رضوی برگزار شد:
نخستین گردهمایی مسئولین سواد آموزی استان درسال جاری

نخستین گردهمایی مسئولین سواد آموزی استان در سال جاری با حضور معاون سوادآموزی آموزش و پرورش خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومیآموزش و پرورش خراسان رضوی، مصطفی اسدیدر این جلسه با بیان اینکه تسلط بر قوانین و مقررات، پیگیری و استمرار فعالیت ها و همچنین پاسخگویی به مکاتبات اداری از جمله تکالیف حوزه ستادی نهضت سوادآموزی به شمار می رود اظهار داشت: شناخت حوزه عمل، نوآوری در راستای وظایف و همچنین رشد و بلوغ از ویژگی های خلاقیت و ابتکار در حوزه سواد آموزی  است و مسئولین سواد آموزی باید ضمن آشنایی با شرح وظایف خود و احترام و عمل به آن در راستای ارتقاء جایگاه سواد آموزی باید کوشا باشند.

وی با بیان اینکه سالانه حدود دو هزار نفر از دانش آموزان لازم التعلیم در پایه اول ابتدایی ثبت نام نمی شوند تصریح کرد: این افراد چنانچه طی مدت سه سال آموزش نبینند به جرگه ی آموزش بزرگسالان می پیوندند، لذا اگر آمار بازماندگان از تحصیل به مرز صفر برسد قطعا مسیری موثر به سوی ریشه کنی بی سوادی خواهد بود.

اسدی ضمن تاکید بر برگزاری منطم جلسات شورای پشتیبانی سوادآموزی و کمیته بهبود کیفیت گفت: سال گذشته شورای پشتیبانی سوادآموزی خراسان رضوی برای پنجمین سال متوالی رتبه نخست کشور را از آن خود نمود.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش خراسان رضوی با اشاره به کسب جایگاه نخست کشور در جشنواره شهید رجایی سال 1399 اظهار داشت: استفاده از ظرفیت ها و تعاملات برون بخشی در حوزه سواد آموزی مورد تاکید است، بسیاری از شهرستان های استان خراسان رضوی، با انعقاد تفاهم نامه با نهادهای اجرایی مانند فنی و حرفه ای، بسیج و جهاد سازندگی گام های موثری در این حوزه برداشته اند.

این مقام مسئول ادامه داد: مراکز یادگیری یاددهی محلی نقطه قوت استان خراسان رضوی می باشد که رعایت دستورالعمل ها، غنا بخشی برنامه ها، استفاده از حداکثر ظرفیت ها و تعامل با دستگاه ها و مجموعه های برون سازمانی باعث اعتلای آن می گردد.

به اشتراک بگذارید :