18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۹ ۱۲:۳۷:۴۰
کد مطلب:  1759947
انتخابات شوراهای دانش آموزی به صورت آنلاین برگزار شد

صبح امروز همزمان با سراسر کشور 24 امین دوره انتخابات شوراهای دانش آموزی لرستان بصورت نمادین در دبیرستان دخترانه صدیقه کبری (س) برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و  روابط عمومی ، سرپرست آموزش و پرورش لرستان مشارکت را یکی از مقوله های قابل تامل برشمرد و گفت : بکار گیری مشورت و استفاده از فکر دیگران حقیقت زندگی اجتماعی بشر می باشد .صاحبنظران علم مدیریت معتقدند سه انقلاب مهم در مدیریت روی داده است ؛ انقلاب در سلسله مراتب مدیریت ، جدایی مالکیت از مدیریت و مشارکت در مدیریت ، البته انقلاب مشارکتی در سیستم های  آموزشی راهبرد های مختلف و موثری را ایجاد نموده است .
سید عیسی سهرابی افزود : آموزش و پرورش در کتب و منابع علمی تعلیم و تربیت به دنبال  الگوههای آموزش مشارکتی است و مشارکت جویی دانش آموزان  و ارزیابی گروهی،  از اولویت های دستگاه تعلیم و تربیت است و یکی از این ساختارها که مشارکت دانش آموزان را نشان می دهد انتخابات شورای دانش آموزی است .
وی اظهار داشت : نگاه در شورای دانش آموزی باید نگاهی برای  توانمند سازی باشد هر کشوری که از مشارکت مردم استفاده کند می تواند به کشوری قوی و متحول تبدیل شود،  مدارس هم باید از همه عوامل موثر در تعلیم و تربیت استفاده کنند .
مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری لرستان با ذکر آیات و روایات که بر اهمیت مشورت تاکید دارند، گفت : همه کارگزاران جمهوری اسلامی بر این امر تاکید دارند که مشورت و مشارکت جویی باعث پیشرفت و موفقیت جامعه خواهد بود .
علیرضا بیرانوند افزود:  جمهوری اسلامی بر مردم سالاری دینی استوار است که این شیوه از حکومت  زمینه رشد و تعالی جامعه را فراهم خواهد کرد .
گفتنی است به علت شیوع بیماری کرونا انتخابات شورای دانش آموزی در بستر فضای مجازی برگزار شد ، دانش آموزان هم تبلیغات خود را در قالب فایل هایی به صورت فیلم، صدا، متن، عکس یا … طراحی و در اختیار آموزشگاه قرار دادند .
تنظیم خبر / پارسایی

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :