21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۹ ۱۳:۱۰:۱۵
کد مطلب:  1760093
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه:
شورا و مشورت زمینه‌ساز رشد تفکر و اندیشه است

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه شورا و مشورت را زمینه‌ساز رشد تفکر و اندیشه عنوان کرد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه، مجید یزدان‌پناه صبح امروز(19 آبان) در مراسم نمادینی که به این مناسبت در دبیرستان شاهد علامه مجلسی برگزار شد، شورا و مشورت را زمینه‌ساز رشد تفکر و اندیشه عنوان کرد.

 وی با بیان اینکه انتخابات شوراهای دانش آموزی یک گام مثبت در راستای اجتماعی شدن دانش آموزان است، گفت: حضور در این نوع از انتخابات‌ می‌تواند در ایجاد تجربه در دانش‌آموزان برای شرکت در انتخابات‌های بزرگ و اثرگذار کشور موثر باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان تاکید کرد: برگزاری انتخابات شورای دانش‌آموزی نقش مهمی در نهادینه کردن فرهنگ شرکت موثر در انتخابات در آینده خواهد داشت و دانش‌آموزان باید در انتخابات‌ مختلف از جمله انتخابات دانش‌آموزی حضور آگاهانه داشته باشند و تلاش کنند تا فرد اصلح را در انتخابات برگزینند.

وی در ادامه گریزی هم به آغاز تدریجی آموزش حضوری در مدارس داشت و گفت: از پانزدهم آبان در مدارس متوسطه دوم استان کرمانشاه همزمان با سراسر کشور آموزش حضوری به صورت تدریجی و با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی آغاز و قرار شده از اول آذر با مجوز ستاد ملی کرونا مدارس مقاطع ابتدایی و متوسطه اول هم به سمت حضوری شدن بروند که امیدواریم با استقبال خانواده‌ها برای تداوم آموزش دانش‌آموزان در مدارس مواجه شویم.

یزدان پناه با تاکید بر اینکه از بیش از دو سال گذشته و در پی شیوع بیماری کرونا فرآیند تعلیم و تربیت غیرحضوری بوده، گفت: آموزش غیرحضوری افت تحصیلی دانش‌آموزان را در پی خواهد داشت و اگر آموزش‌های غیرحضوری به سه سال برسد، افت تحصیلی دانش‌آموزان خیلی بیشتر خواهد شد.

 یزدان‌پناه از خانواده‌ها خواست تا با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی داشن آموزان را به مدرسه بفرستند و به دستگاه تعلیم و تربیت اعتماد کامل داشته باشند تا دانش‌آموزان از حق آموزش محروم نشوند.

وی با دادن اطمینان خاطر به خانواده‌ها برای رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در مدارس، گفت: خانواده‌ها بدانند سلامت دانش‌آموزان خط قرمز آموزش و پرورش است، لذا اگر در مدرسه احتمال شیوع بیماری وجود داشته باشد آن مدرسه قطعا تعطیل و آموزش‌ها غیرحضوری خواهد شد.

فضل الله رنجبر فرماندار کرمانشاه نیز در این مراسم با تاکید بر اهمیت برگزاری انتخابات شورای دانش‌آموزی، گفت: شرکت دانش‌آموزان در انتخابات‌های این‌چنینی سبب خواهد شد تا آنها با نحوه شرکت در انتخابات‌ آشنا شده و در آینده بتوانند حضور موثرتری در اجتماع داشته باشند.

وی افزود: اگر افراد از سنین دانش‌آموزی در انتخابات شرکت کنند با قوانین برگزاری انتخابات آشنا می‌شوند و اینها سبب می شود تا در آینده مشکلات کمتری به ویژه در امور شورایی در جامعه داشته باشیم.

 در ادامه دانش‌آموزان دبیرستان علامه مجلسی شهر کرمانشاه در انتخابات شورای دانش‌آموزی شرکت کرده و رای خود را به صندوق انداختند.

 

به اشتراک بگذارید :