21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۰ ۰۹:۱۰:۴۵
کد مطلب:  1761179
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی اجلاس مشترک شورای معاونین و روسای ادارات آموزش و پرورش استان:
تلاش فرهنگیان استان برای آغاز سال تحصیلی توام با آرامش قابل تقدیر است

باحضور دکتر علیرضا کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش در مشهد، اجلاس مشترک شورای معاونین و روسای ادارات آموزش و پرورش خراسان رضوی به صورت حضوری و ویدیوکنفرانس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، قاسمعلی خدابنده در این جلسه با بیان اینکه با توجه به شرایط کرونایی موجود و کمبود شدید نیروی انسانی خوشبختانه با زحمات و برنامه‌ریزی‌های وزارت آموزش و پرورش سال تحصیلی جاری با آرامش آغاز شد اظهار داشت: همکاران ما در ایام شیوع ویروس کرونا با تلاشی مضاعف مانع از ایجاد وقفه آموزشی برای دانش آموزان شدند.
وی با بیان اینکه برای سال تحصیلی جاری دستگاه تعلیم و تربیت استان با کمبود ۲۳ هزار نیروی انسانی مواجه بوده است تصریح کرد: خوشبختانه با تدابیر صورت گرفته در حوزه ساماندهی نیروی انسانی و تلاش های قابل تقدیر فرهنگیان استان این کمبود نیرو مدیریت شده و اکنون تنها تعداد اندکی از کلاس های درسی استان با کمبود معلم روبروست.
این مقام مسئول در ادامه افزود:در آغاز فرایند آموزش های مجازی ٢ هزار و ٧٠ مدرسه در سطح استان به اینترنت دسترسی نداشتند، با پیگیری های انجام شده از سوی اداره کل آموزش و پرورش و همکاری اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان، تمامی مدارس به اینترنت دسترسی پیدا نموده اند و در تمامی مدارس استان حداقل یک سیستم رایانه متصل به اینترنت وجود دارد.
خدابنده با بیان اینکه بر اساس آمار سامانه سیدا تا کنون یک میلیون و ۴٢٣ هزار دانش آموز در مدارس استان ثبت نام نمودند که نسبت به سال گذشته با افزایش حدود ۷۵ هزار دانش‌آموز روبه‌رو بوده است تصریح کرد: در سال تحصیلی جاری حدود ۷ هزار و ۴۰۰ همکار فرهنگی در سراسر استان بازنشسته شدند، با توجه به اینکه امسال تنها حدود دو هزار و ۴٠٠ نیروی انسانی جذب دستگاه تعلیم و تربیت استان شدند برآیند نیروی انسانی استان منفی است.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی با بیان اینکه سال گذشته ۵۵۷۴ نیروی خرید خدمات آموزشی در مجموع دستگاه تعلیم و تربیت استان مشغول فعالیت بودند و امسال این آمار به شش هزار نفر رسیده است افزود: آموزش و پرورش استان بالاترین آمار جذب نیروهای خرید خدمات آموزشی را در سطح کشور به خود اختصاص داده است، حدود دو هزار نفر از نیروهای خرید خدمات آموزشی و آموزش دهنده های نهضت سوادآموزی استان مشمول قانون خدمات جامع ایثارگری شدند و به استخدام دستگاه تعلیم و تربیت در خواهند آمد. 
وی افزود: در استان خراسان رضوی سه هزار و ۸۰۰ نفر مشمول قانون تعیین تکلیف نیروهای حق التدریس، خرید خدمات آموزشی، نهضت سوادآموزی، مربیان قرآنی، مربیان پیش دبستانی، سربازمعلم ها وطرح امین شده اند و دوره های آموزشی ۳۴۰۰ نفر از ایشان برگزار شده و احکام بیش از ۹۰ درصد آنها صادر شده است. 
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی با بیان اینکه در سال تحصیلی گذشته علی رغم شیوع ویروس کرونا با همراهی و تلاش مضاعف همکاران، دستگاه تعلیم و تربیت استان موفق به کسب رتبه های برتر فراوانی در جشنواره ها و مسابقات فرهنگی، هنری، قرآنی و ورزشی در سطح کشور شده است افزود: پنج دانش آموز استان خراسان رضوی موفق به کسب رتبه های تک رقمی در آزمون سراسری ۱۴۰۰ شده اند، همچنین دانش آموزان استان در المپیادهای علمی ملی و بین المللی خوش درخشیدند.

به اشتراک بگذارید :