21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۰ ۱۳:۰۹:۱۵
کد مطلب:  1761657
سرپرست وزارت آموزش و پرورش در اجلاس روسای ادارات آموزش و پرورش خراسان رضوی :
تربیت محور نبودن ساختار برنامه درسی، چالشی اساسی در نظام تعلیم و تربیت

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در اجلاس روسای ادارات آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: تربیت محور نبودن ساختار برنامه درسی، چالشی اساسی در نظام تعلیم و تربیت است.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، علیرضا کاظمی در این جلسه با بیان اینکه مهر امسال در تاریخ آموزش و پرورش دیگر تکرار نخواهد شد اظهار داشت:حمایت و پشتیبانی های رئیس محترم جمهوری در این ایام بی نظیر بوده است و نگاه دولت به آموزش و پرورش در این ایام تحسین برانگیز بوده است.
وی با بیان اینکه اُنس با قرآن کریم رمز موفقیت و عاقبت بخیری و شاخص سعادت انسان است اظهار داشت:راهبرد قرآن کریم برای ساختن جامعه، ساختن خود است، معلمی که نتواند نقش الگویی خود را به شیوه شایسته ای ایفا کند، کلامش نفوذ و اثربخشی نخواهد داشت.
کاظمی با بیان اینکه شاخص اثرپذیری حرف و عمل آدمی میزان اخلاص فرد است افزود: استراتژی ما بازگشایی مدارس با رویکردی آرام، تدریجی و اقتضائی همراه با تامین سلامت دانش‌آموزان و اغناسازی جامعه بوده است.
وی با بیان اینکه راه اندازی سامانه یکپارچه نظام تعلیم و تربیت عاملی مهم در ماندگاری مهر ١۴٠٠ به شمار می رود گفت:مهم ترین ماموریت آموزش و پرورش "تربیت" است، تربیت محور نبودن ساختار برنامه درسی نظام تعلیم و تربیت چالشی اساسی به شمار می‌رود.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه بی ثباتی مدیریت و فقدان الگو شایسته مدیریت چالش های دستگاه تعلیم و تربیت را تشدید می کند افزود:آموزش و پرورش زنده است لذا برای دستیابی به تحول و موفقیت بایستی نیازهای اولیه آن تامین شود.

به اشتراک بگذارید :