21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۰ ۱۷:۰۰:۱۰
کد مطلب:  1761803
با حضور سرپرست وزارت آموزش و پرورش برگزار شد:
مراسم بزرگداشت معلمان فقید استان خراسان رضوی

مراسم بزرگداشت معلمان فقید استان خراسان رضوی با حضور سرپرست وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، علیرضا کاظمی در این مراسم با بیان اینکه حضور خویش را در این محفل که به نام و یاد بزرگان تعلیم و تربیت استان پهناور خراسان رضوی و مجاهدان عرصه تعلیم و تربیت برگزار می شود نعمت می‌دانم اظهار داشت: حقیقتاً در ایام شیوع ویروس کرونا دوستان بزرگ و معلمان فرهیخته و فرزانه‌ای را مظلومانه از دست دادیم، امروز فرصتی مهیا شد تا نام و یاد این عزیزان را که طلایه داران و پرچمداران تعلیم و تربیت این استان بوده اند گرامی بداریم.

وی با بیان اینکه بهترین درودها و سلام ها را به این عزیزان و تمامی معلمان پرافتخار و مجاهدان پرتلاش عرصه تعلیم و تربیت در سراسر کشور تقدیم می کنیم تصریح کرد: مجاهدان عرصه تعلیم و تربیت واقعاً گمنامانه و مظلومان تلاش کردند و غریبانه رفتند.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه صدقات جاریه این عزیزان که از خود بر جای گذاشتند یقیناً ذخیره آخرت آنها خواهد بود اظهار داشت: یکی از بهترین عمل های صالح، معلمی و هدایت جامعه است، نام معلمان جاودانه است و رشد و توسعه کشورها در گرو توجه به نهاد مقدس تعلیم و تربیت و قلب نظام تعلیم و تربیت یعنی معلم است.

کاظمی با تاکید بر اینکه باید منزلت، جایگاه، نام و یاد معلمان را در زمان حیات و ممات ایشان بزرگ بداریم اظهار داشت: معلمان انسان ساز هستند، امروزه تمامی آسیب‌ها و مشکلات جامعه ناشی از بی توجهی و کم توجهی به این دستگاه بزرگ و حیاتی است.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در پایان افزود: امیدواریم بتوانیم شأن معلمین را به شأن تربیتی آنان بازگردانیم، چرا که بالاترین شأن معلم شان تربیتی است.

به اشتراک بگذارید :