24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ ۰۹:۵۵:۱۴
کد مطلب:  1764009
پایان‌کار هیأت انتخاب فیلم‌های داستانی کوتاه پنجاه‌و‌یکمین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم رشد

بازبینی و ارزیابی فیلم‌های داستانی کوتاه بخش بین‌الملل پنجاه‌ویکمین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم رشد پس از یک ماه بررسی به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی به نقل از دبیرخانه‌ی دائمی جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم رشد، اولین گروه از هیأت‌های انتخاب پنجاه‌ویکمین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم رشد، 18 آبان با حضور در محل دبیرخانه، اسامی فیلم‌های کوتاه داستانی بخش بین‌الملل را برای ورود به بخش مسابقه‌ نهایی کردند؛ در این جلسه‌ی چهار ساعته نتیجه‌ی بررسی 850 فیلم کوتاه داستانی ایرانی و خارجی، پس از بازبینی در جلسات هیأت انتخاب اول و هیأت انتخاب دوم، مشخص شد.

نیما عباسپور، ناصر باکیده و حمید قاسم‌زادگان اعضای هیأت انتخاب دوم فیلم‌های کوتاه داستانی ایرانی و خارجی بودند که به 35 فیلم ایرانی و خارجی برای حضور در بخش نهایی رقابت‌های پنجاه‌ویکمین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم رشد، ‌رأی مثبت دادند.

بنابر اعلام دبیرخانه‌ی دائمی جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم رشد در این دوره از جشنواره 3155 فیلم ایرانی و خارجی در قالب‌های داستانی کوتاه، داستانی بلند، ‌مستند کوتاه، مستند بلند و پویانمایی از 105 کشور جهان دریافت شده که 1980  فیلم از کشورهای خارجی و 1175 فیلم از ایران در بخش‌های بین‌الملل، معلمان، دانشجومعلمان و دانش‌آموزان بوده است. اسامی فیلم‌های راه‌ یافته به بخش مسابقه، نیمه‌ی دوم آذرماه 1400 اعلام خواهد شد.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید :