23 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ ۱۰:۲۳:۳۰
کد مطلب:  1764085
مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک کرمان:
تعامل و همکاری بهینه نیروی انتظامی با آموزش و پرورش لازمه ارتقای فرهنگ نظم و ایمنی ترافیکی است

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک کرمان در نشست هم اندیشی فرماندهان نیروی انتظامی با مدیران و روسای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان گفت: تعامل و همکاری بهینه نیروی انتظامی با آموزش و پرورش لازمه ارتقای فرهنگ نظم و ایمنی ترافیکی است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، بهرام امیری پاک در این نشست با بیان اینکه بررسی های علمی نشان می دهد نقش ترافیک، انسان و خودرو در رخداد های تلخ ترافیکی فقط ۶۰ درصد است، خاطر نشان کرد: بیش از ۴۰ درصد از عوامل خطرساز نتیجه ضعف فرهنگی است.
وی اظهار کرد: با توجه به اینکه آموزش، فرهنگ نظم و ایمنی صحیح ترافیکی بهترین راه کاهش این صدمات و زیان های جانی و مالی است پس تعامل بهینه نیروی انتظامی با آموزش و پرورش ضرورتی انکار ناپذیر در راستای ارتقای فرهنگ نظم و ایمنی ترافیکی است.
امیری گفت: بر اساس تحقیقات صورت گرفته در جوامع مختلف نتایج به دست آمده حاکی از آن است که عوامل مختلف سخت افزاری، نرم افزاری، آموزش نظری و عملی بر تعامل نیروی انتظامی و آموزش و پرورش در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی تاکید دارد.
مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک کرمان با اشاره به ارتباط مستقیم بیش از نیمی از مردم با آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: آموزش و پرورش و مدارس بهترین مکان برای فرهنگ سازی و ارتقای فرهنگ جامعه هستند.
بهرام امیری به تحصیل بیش از ۸۰ هزار دانش آموز در مدارس تحت پوشش آموزش و پرورش ناحیه یک کرمان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه اقدامات نیروی انتظامی در مدارس اثر بخش بوده و در کاهش جرایم و آسیب های اجتماعی موثر واقع شده است.
بر پایه این گزارش: نشست هم اندیشی فرماندهان انتظامی با مدیران و روسای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان در مقر فرماندهی انتظامی برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :