23 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ ۱۱:۱۹:۳۲
کد مطلب:  1764217
جلسه سومین دوره جشنواره علمی پژوهشی و نمایشگاه دستاوردهای پژوهش سراهای دانش آموزی برگزار شد

در راستای برنامه ریزی برای سومین دوره جشنواره علمی پژوهشی و اولین نشست فصلی مدیران پژوهش سرا با حضور سرپرست آموزش و پرورش ، معاون آموزش متوسطه و روسای پژوهش سراهای دانش آموزی استان لرستان جلسه در سالن گروههای آموزشی برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی سرپرست آموزش و پرورش لرستان با اشاره به زحمات همکاران گفت : زحمات شما ارزشمند و قابل تقدیر است  با توجه به ساختار پژوهش سراها و تجربه مدیریتی ، می توان بستر را برای موفقیت بیشتر فراهم کرد .

سید عیسی سهرابی با اشاره به طرح تعالی و تدبیر گفت : باید مبانی کار و فلسفه آن را بدانیم تا در اجرا موفق باشیم در هر جایگاهی هستیم باید به چشم سیستم به کار نگاه کنیم ، هر سیستم دارای  ورودی ، فرایند و خروجی است  همچنین این سیستم دارای ظرفیت هایی است که باید از همه آنها استفاده کرد .

وی مشارکت را لازمه کار برای موفقیت عنوان کرد و گفت : فرایند تعلیم و تربیت پدیده ای اجتماعی است ونیازمند مشارکت دیگران است البته افراد موفق افرادی مشارکت جو هستند زیرا به دنبال جلب خیرین برای رفع موانع و کسب موفقیت بیشتر هستند .

 

گسترش فرهنگ پژوهش و پژوهشگری از محورهای اصلی سند تحول بنیادین و جزء رسالت‌های آموزش و پرورش است

معاون آموزش متوسطه لرستان در نشست مدیران پژوهش سراهای دانش آموزی استان از گسترش فرهنگ پژوهش و پژوهشگری به عنوان یکی از محورهای اصلی سند تحول بنیادین و جزء رسالت‌های آموزش و پرورش یاد کرد.

 نصراله بازگیران در این نشست بیان داشت: از عوامل بسیار مهم در شناخت و یافتن راه حل برای مشکلات جامعه بحث پژوهش و تحقیق است که بستر را برای حل مشکلات فردی و اجتماعی فراهم میث کند و با افزایش دانسته ها به فرد کمک می کند تا با انتقال یافته ها به خود و دیگران کمک کند.

وی ادامه داد: ترویج فرهنگ پژوهش و تحقیق بصورت فردی و گروهی از اهداف پژوهش سراهای دانش آموزی است؛ باید با ایجاد بستر لازم برای بروز خلاقیت های فردی، تلفیق دانش نظری با فعالیتهای عملی و هدایت دانش آموزان در جهت رشد و تقویت علائق و استعدادهای دانش آموزان گام برداریم.

افروز بهاروند کارشناس پژوهش سراهای لرستان نیز در این نشست به بیان آماری از عملکرد سه ساله و موارد مورد انتظار از شهرستانها پرداخت و ابراز امیدواری کرد با تلاش مدیران پژوهشسراها شاهد ترویج روزافزون پژوهش و تحقیق میان دانش آموزان استان و درخشش آنان در جشنواره های کشوری باشیم.

در پایان از مدیران پژوهش سراهای دانش آموزی با اهدا لوح سپاس و هدایا تجلیل شد .

تنظیم / پارسایی

 

 

به اشتراک بگذارید :