21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ ۱۱:۲۸:۳۷
کد مطلب:  1764273
رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش استان کرمانشاه:
مدارس استان از نظر رعایت پروتکل‌های بهداشتی رصد می‌شوند

رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: مدارس استان از نظر رعایت پروتکل‌های بهداشتی رصد می‌شوند.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روایط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه به نقل از خبرگزاری ایسنا، بهمن نریمانی با اشاره به نظارت بر فعالیت مدارس از حیث رعایت پروتکل‌های بهداشتی، گفت: اکیپ‌هایی برای نظارت بر میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای مقابله با شیوع کرونا به  مدارس استان اعزام می‌شوند.

 نریمانی اضافه کرد: اکیپ‌های نظارتی به طور روزانه و مستمر در سطح شهرستان‌ها، نواحی و مناطق به مدارس رفته و بر نحوه عملکرد مدارس از حیث رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی نظارت می‌کنند.

وی افزود: تعداد اکیپ‌های بازرسی بسته به تعداد مدارس و دانش‌آموزان آنها متفاوت است. به عنوان مثال چون بیشترین دانش‌آموزان را در ناحیه سه شهر کرمانشاه داریم بیشترین اکیپ‌های نظارتی نیز از همین ناحیه به مدارس اعزام می شوند.

رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش استان با بیان اینکه مدارس برای مقابله با شیوع کرونا ملزم به رعایت تراکم دانش‌آموزی در کلاس های درس هستند، گفت: مدارس اجازه ندارند با توجه به مساحت کلاس های درس بیش از 10 و حداکثر 15 دانش آموز را به یک کلاس بفرستند.

وی خاطرنشان ساخت: خانواده ها باید به دانش‌آموزان اصول خودمراقبتی را آموزش دهند، همچنین مدارس مکلفند بر رفتارهای دانش‌آموزان از نظر دستورالعمل‌های بهداشتی نظارت کنند و نباید اجازه بدهند دانش‌آموزی بدون ماسک سرکلاس درس حضور پیدا کند.

نریمانی با اشاره به اهمیت نظارت والدین بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس، اظهار کرد: اگر مدرسه‌ای پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکرد، خانواده‌ها می توانند با مراجعه به سامانه شکایات آموزش و پرورش و یا تماس با شماره های 38251598 و 382233748 تخلفات را گزارش کنند.

به اشتراک بگذارید :