18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ ۱۱:۱۰:۵۷
کد مطلب:  1765745
افتتاح مجازی جشنواره سفیران سلامت با محوریت واکسیناسیون دانش آموزان، فرهنگیان و بازگشایی مدارس

با حضور معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ورئیس مرکز بهداشت استان ، معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش لرستان ، نماینده سفیران سلامت دانش آموزی و مدیران مقاطع مختلف تحصیلی از طریق فضای مجازی ،جشنواره سفیران سلامت استان با محوریت واکسیناسیون دانش آموزان، فرهنگیان و بازگشایی مدارس برگزار شد.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی،  معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش لرستان با اشاره به اهمیت شیوع ویروس کرونا و نیاز به واکسیناسیون عمومی، گفت:   اولویت آموزش و پرورش، سلامت دانش آموزان است، بازگشایی مدارس به صورت تدریجی و آرام با کسب مجوز از مراجع ذیصلاح خواهد بود .

فرید بهرامی گفت:  از ۳۴هزار و ۲۳۳همکار فرهنگی که در مدارس فعال هستند بیش از 33 هزار نفر دُز اول  واکسن کرونارا تزریق کرده‌اند ، اهتمام خوب همکاران در تزریق واکسن باعث شده استان لرستان در سطح کشور رتبه خوبی را به خود اختصاص دهد البته همکارانی که واکسن را تزریق نکرده اند باید مورد بررسی و پیگیری قرار گیرند .

وی در ادامه افزود:  از ۱۴8هزار و ۴۵دانش آموز که بین  ۱۲تا ۱۸سال سن دارند و  در سیستم  ثبت شده‌اند تا پایان روز 23 آبان ماه  بیش از ۱۲۶هزار و ۲۳۷نفر  دُز اول و بیش از ۷۴هزار و ۱۴9نفر دُز دوم واکسن را  تزریق کرده اند، همکاران و دانش آموزانی که  واکسن را تزریق نکرده اند هر سه روز یک بار باید pcr  منفی  خود را به مدیر مدرسه ارائه دهند و همکاران محترم فرهنگی و دانش آموزان کپی کارت واکسن خود را به مدیر آموزشگاه تحویل دهند  .

بهرامی با اشاره به نقش خوب سفیران سلامت گفت :  در سطح استان بیش از ۴۸هزار سفیر سلامت فعالیت دارند که از این عزیزان می‌خواهم دوستان و همکلاسان خود را جهت تزریق  واکسین تشویق کنند.

معاون دانشگاه علوم پزشکی و رییس مرکز بهداشت استان ؛ نقش سفیران سلامت را مهم و قابل تأمل عنوان کرد و گفت:  اطلاعات لازم و ضروری  از طریق سیستم دانشگاه علوم پزشکی در اختیار سفیران سلامت قرار می گیرد و این دانش آموزان  با زبان ساده  می‌توانند  اطلاعات را به همکلاسی های خود منتقل  کنند حتی این اطلاعات به خانواده ها منتقل می شود که این مهم  بسیار ارزشمند و تاثیر گذار است .

 وی در ادامه افزود : سفیران سلامت می توانند در زمان بازگشایی مدارس  به عنوان ناظرین سلامت بر رعایت پروتکل های بهداشتی در مدارس نظارت داشته و دانش آموزان را جهت تزریق واکسن تشویق کنند  .

خانم دکترکوشکی گفت : متاسفانه تعداد  از هم استانی ها بر اثر بیماری کووید ۱۹فوت کرده‌اند که این ضایعه نشان دهنده ماهیت خطرناک بیماری کروناست ، با درک خطر مرگ بار بیماری کرونا باید  واکسیناسیون در اولویت قرار گیرد .

در پایان برنامه نرگس دالوند دانش آموزان کلاس ششم دبستان توحید میثاق نامه سفیران سلامت را قرائت کرد .

تنظیم / پارسایی

 

 

به اشتراک بگذارید :