21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ ۱۲:۴۶:۴۰
کد مطلب:  1765919
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس در بازدید از فعالیت های سواد آموزی منطقه ارژن تاکید کرد:
لزوم افتتاح حساب مشترک بین کارفرما و تشکل طرف قرارداد سوادآموزی در همه مناطق فارس

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش فارس گفت: در قراردادهای سال ۱۴۰۰ باید فرم ناظر تنظیم و تکمیل و حتماً امضا گردد و نیز برای فعالیت های مختلف از جمله اتباع، ایرانی، کمیساریا و ... قراردادهای جداگانه تنظیم گردد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر بهزاد نوروزی چگینی در بازدید از فعالیت های سواد آموزی منطقه ارژن ضمن تشریح روند برون سپاری فعالیت های سواد آموزی به بخش خصوصی گفت: اغلب فعالیت‌های این حوزه در قالب عقد قرارداد باتشکل به بخش خصوصی واگذار شده است .

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس گفت: برای عقد قرارداد ابتدا بایدجلسه کارگروه واگذاری در ادارات آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق تشکیل گردد و ضمن بررسی عملکرد تشکل در سال گذشته در صورت رضایت آموزش و پرورش به عنوان کارفرما قرارداد با تشکل موردنظر تمدید میگردد. 

 نوروزی چگینی گفت: در تنظیم قرارداد باید با توجه به قبولی سال قبل برای سال جاری تعداد قبولی ها پیش بینی و سپس محاسبات لازم صورت گیرد.

 معاون سواد آموزی آموزش و پرورش فارس اضافه کرد: در صورت لزوم تغییر تشکل باید تمام فعالیت‌های سال گذشته از جمله ترک تحصیلی ها ،مردودی ها ،قبولی ها و ... تعیین تکلیف گردد و سپس تشکل جدید در سامانه تعریف شود و اسامی آموزش دهندگان به لیست تشکل جدید اضافه گردد و هنگام تشکیل کلاس نیز تشکل جدید انتخاب شود.

 وی گفت: افتتاح حساب مشترک بین آموزش و پرورش به عنوان کارفرما و تشکل طرف قرارداد با سواد آموزی ضروری می باشد و این حساب مشترک باید با امضا دو نفر افتتاح گردد.

 معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس گفت: یک نفر به عنوان مدیر تشکل است که باید از بخش خصوصی یعنی غیر دولتی باشد و نفر دوم که نماینده آموزش و پرورش می باشد هر فردی از آموزش و پرورش می‌تواند باشد اما عامل ذیحساب نمی تواند به عنوان نماینده آموزش و پرورش در افتتاح حساب مشترک باشد .

وی افزود: علت این امر این است که عامل ذیحساب نقش نظارت کننده بر همه حساب‌های آموزش و پرورش را دارد و حساب های مربوط به سواد آموزی نیز در زمره همین حسابهای آموزش و پرورش است و از قاعده نظارت عامل ذیحساب مستثنا نمی‌باشد لذا عامل ذیحساب نمی تواند به عنوان نماینده آموزش و پرورش قرارداد را امضا نماید.

وی خاطر نشان کرد: از جمله فرم هایی که در قرارداد سال ۱۴۰۰ حتماً باید تکمیل و همراه با قرارداد به حوزه معاونت سوادآموزی استان ارسال گردد فرم ناظر قرارداد که باید توسط ناظر قرارداد تکمیل و امضا گردد و نیز فرم عدم مداخله کارکنان دولت می باشد که این فرم باید تکمیل و ارسال گردد.

به اشتراک بگذارید :