23 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ ۰۷:۵۸:۵۷
کد مطلب:  1766753
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان کرمان:
سلامت جسمی و روانی دانش آموزان مهم ترین اولویت آموزش و پرورش در فرآیند یاد دهی و یادگیری است

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان کرمان در حاشیه بازدید از مدارس شهر کرمان گفت: سلامت جسمی و روانی دانش آموزان مهم ترین اولویت آموزش و پرورش در فرآیند یاد دهی و یادگیری است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش  استان کرمان، عباس ضیا در جریان این برنامه با تشکر از تلاش تمامی فرهنگیان در راستای پیگیری برنامه های بازگشایی مدارس، از نحوه تشکیل کلاس های درس به صورت گروه بندی و حضور نوبتی دانش آموزان، کیفیت رعایت امور بهداشتی، ضد عفونی و گند زدایی مدارس، استفاده دانش آموزان، معلمان و عوامل اجرایی و آموزشی از وسایل بهداشتی نظیر ماسک، تهیه و تدوین اطلس آموزشی و تشکیل شورای مدرسه، اطلاع رسانی به خانواده ها و نحوه تعامل با اولیا بازدید کرد و توصیه های لازم را به مدیر، معلمان و دانش آموزان ارائه کرد.

وی  سلامت دانش آموزان را مهم ترین اولویت آموزش و پرورش در فرآیند یاددهی و یادگیری عنوان کرد و با تاکید بر اینکه در فعالیت مدارس فاصله گذاری اجتماعی و رعایت شیوه نامه های بهداشتی یک اصل مهم است، آموزش حضوری را اولویت استان دانست .

ضیا در پایان این بازدید با اشاره به برنامه بازدید سرزده از فعالیت واحدهای آموزشی، وضعیت مدارس را در اجرای برنامه ها مطلوب ارزیابی کرد و گفت: بر اساس بازدیدهای صورت گرفته تاکنون بیشتر مدارس در رعایت شیوه نامه های بهداشتی موفق عمل کرده اند و رعایت فاصله گذاری نیز رضایت بخش بوده است.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان کرمان با تاکید بر اینکه مسائل بهداشتی از جانب دانش آموزان و مربیان و متولیان امر به خوبی رعایت می شود و والدین نگرانی در این خصوص نداشته باشند، اظهار کرد: در صورتی که دانش آموزی به هر دلیل کسالت داشت، نیاز نیست در کلاس حضوری شرکت کند و باید تا زمان بهبودی کامل استراحت داشته باشد.

بر پایه این گزارش: در راستای نظارت بر فعالیت های مدارس و بررسی وضعیت آموزشی و مسائل بهداشتی، معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان به صورت سر زده مدارس شهر کرمان بازدید کرد.

گفتنی است: در این بازدید مدیرکل آموزش و پرورش کرمان فعالیت های این واحدهای آموزشی در محورهای مختلف را ارزیابی کرد و با مدیر، معلمان مدرسه و دانش آموزان گفت و گو کرد. 

به اشتراک بگذارید :