23 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ ۱۰:۱۰:۵۶
کد مطلب:  1767225
مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی خبر داد:
تجهیز 1000 کتابخانه در مدارس کشور با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی به تشریح برنامه‌های «هفته کتاب و کتابخوانی» وزارت آموزش و پرورش در مدارس کشور پرداخت.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، علی رمضانی؛ ضمن تشریح برنامه‌های «هفته کتاب و کتابخوانی» وزارت آموزش و پرورش در مدارس، اظهار کرد: وزارت آموزش و پرورش با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین دانش‌آموزان در مدارس، برنامه‌های مختلفی را درنظر گرفته است.

وی افزود: یکی از این برنامه‌ها برگزاری پنجمین دوره «جشنواره دانایی توانایی» و «جشنواره کتاب سال معلم» است که در 30 آبان ماه در مدارس اجرا خواهد شد.

رمضانی ادامه داد: برای بزرگداشت هفته کتاب و کتابخوانی در مدارس، برنامه مشخصی تبیین شده است؛ همچنین جشن اهدای کتاب به کتابخانه‌های مدارس از سوی اولیای دانش‌آموزان در این هفته برگزار خواهد شد.

مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی بیان کرد: مرحله مقدماتی طرح 50  هزار نمایشگاه کتاب در 50 هزار مدرسه و تجهیز هزار کتابخانه مدارس کشور با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از دیگر برنامه‌های آموزش و پرورش در هفته کتاب است.

وی اضافه کرد: «تجلیل از مروجان کتاب در استان‌ها و کتابخانه‌های مدارس فعال در دوران کرونا»، «برگزاری پویش معرفی کتاب از سوی معلمان سراسر کشور به دانش‌‌آموزان» و «اجرای طرح ملی آمارگیری کتابخانه‌های مدارس سراسر کشور» از دیگر برنامه‌ها خواهد بود.

شایان ذکر است؛ «هفته کتاب و کتابخوانی» از روز گذشته 24 آبان ماه آغاز شده است.

به اشتراک بگذارید :