23 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ ۱۰:۲۵:۰۰
کد مطلب:  1767287
مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش تشریح کرد:
جزئیات «چهارمین دوره توانمند سازی داوران مسابقات قرآن، عترت و نماز»

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش به تشریح جزئیات «چهارمین دوره توانمند سازی داوران مسابقات قرآن، عترت و نماز» پرداخت.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، میکائیل باقری؛ اظهار کرد: برای مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان، فرآیند تربیتی شامل: «تبیین و معرفی مسابقات»، «تولید محتوا»، «تشویق دانش آموزان جهت ثبت نام»، «ثبت نام دانش آموزان»، «برگزاری مسابقات»، «تجلیل از نفرات برتر»، «استفاده از توان و تخصص حائزین رتبه برتر در زمینه انتقال آموزه های دینی به همسالان خود» و «عملی کردن این آموزه ها در سبک زندگی خودشان» است.

وی افزود: مدیریت این فرآیند نیاز به توجیه همه همکاران؛ از جمله معلمان، مربیان پرورشی، اساتید، داوران، رؤسا و کارشناسان قرآن، عترت و نماز سراسر کشور دارد و در همین راستا مقرر گردید «چهارمین دوره توانمندسازی داوران مسابقات قرآن، عترت و نماز» برگزار گردد.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: در این دوره آموزشی سعی شده است از بهترین اساتید کشور که غالباً از اساتید و داوران بین المللی و ملی کشورمان هستند، استفاده شود.

وی ادامه داد: از جمله اساتید این دوره می توان به استاد کاظمی در صوت، دکتر دغاغله در لحن، استاد پور زرگری در بحث تجوید، استاتید قرآنی شامل استاد سادات فاطمی، استاد معتزآقایی، استاد اعوانی در صحیفه سجادیه، استاد صدرالحفاظ در نهج البلاغه، استاد سروری در مداحی و ... در سایر بخش ها اشاره کرد.

باقری خاطرنشان کرد: این دوره به صورت مجازی و در شبکه اجتماعی شاد به صورت تئوری و عملی در دو سطح مقدماتی و پیشرفته برگزار خواهد شد.

وی در خاتمه تصریح کرد: هدف از برگزاری این دوره ارتقای سطح علمی و مهارتی داورانی است که امر قضاوت مسابقات آموزشگاهی، منطقه ای و استانی را بر عهده دارند و نیز ایجاد وحدت رویه در داوری و همچنین آشنایی آنها با نحوه آماده سازی شرکت کنندگان در مراحل مسابقات است.

به اشتراک بگذارید :