21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ ۱۲:۰۶:۵۶
کد مطلب:  1767531
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس خبر داد:
کارگروه مشترک آسیب های اجتماعی آموزش و پرورش فارس و شورای شهر شیراز تشکیل می شود

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس گفت: کارگروه مشترک آسیب های اجتماعی آموزش و پرورش فارس و شورای شهر شیراز با هدف کنترل و کاهش آسیب ها و مخاطراتی که دانش آموزان را تهدید می کند تشکیل می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، جهانبخش بانشی در نشست تخصصی پیشگیری از آسیب های اجتماعی که به مناسب گرامیداشت هفتمین دوره هفته مبارزه با اعتیاد و آسیب های اجتماعی در مدارس فارس برگزار شد گفت: طرح یاریگران زندگی برای کنترل اعتیاد برای پیشگیری از اعتیاد در مدارس فارس اجرایی شد و نتایج خوبی در برداشته است.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس گفت: طرح نماد (نظام جامع مراقبت از دانش آموزان کشور) در کنار طرح نوجوان سالم و طرح های مهارت آموزی در سطح مدارس فارس جهت پیشگیری از آسیب های اجتماعی در حال اجرا است.
بانشی گفت: تدوین بسته های محتوایی ویژه محلات و مدارس را با بهره گیره کارشناسان مجرب آموزش و پرورش و شورای شهر در دستور کار قرار خواهیم داد.
وی افزود: انتظار است شهرداری شیراز بودجه ای مشخص در حمایت از مدارس اختصاص دهد تا برنامه های پیشگیرانه را بتوانیم با کیفیت بهتری به سرانجام برسانیم.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس گفت: اجرای طرح های محله محور با توجه به نقشه آسیب پذیری نیز از برنامه هایی است که در سال جاری با استفاده از ظرفیت شهرداری اجرا خواهد کرد.
بانشی گفت: با استفاده از ظرفیت فرهنگسرا ها و بیلبوردها و فضاهای تبلیغاتی شهرداری نیز می تواند آسیب ها را کاهش دهد.
وی افزود: راه اندازی خانه های امن در محلات پر خطر و آسیب زا می تواند حاشیه امنی برای دانش اموزان ایجاد کند.

به اشتراک بگذارید :