18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ ۱۲:۴۰:۴۵
کد مطلب:  1767607
مدیر کل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی:
پویش ایران سر سبز یک فعالیت تربیتی است و باید در تمام مدارس به بهترین شکل انجام شود

نشست تخصصی پویش ایران سرسبز؛ هر ایرانی یک درخت صبح امروز در سالن جلسات معاونت پرورشی و فرهنگی با حضور مدیر کل فرهنگی هنری اردوها و فضای پرورشی و نمایندگان تشکل های دانش آموزی  برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی، علی رمضانی، مدیرکل فرهنگی هنری اردوها و فضای پرورشی در این نشست گفت: این  فعالیت باید یک جریان باشند و این فعالیتی اجتماعی است و دانش‌آموزان باید در آن شور و نشاط لازم را احساس کند.
رمضانی افزود: درهفته درختکاری ما می‌توانیم اردوهای یک روزه درختکاری با هماهنگی های لازم برگزار کنیم و همه کانون های فرهنگی تربیتی و تشکل های دانش آموزی با یکدیگر در این امر همکاری لازم را داشته باشند و سیاست‌های کلان  مشخص شود و همه ظرفیت‌ها باید در اختیار تشکل ها قرار بگیرد.
وی ادامه داد: تشکل‌های دانش‌آموزی در کارهای  اوقات فراغت نشان داده اند که می توانند الگوی مناسبی طراحی و اجرا کنند.

وی ادامه داد: در پایان فعالیت پویش ایران و سرسبز می‌توانیم جشنواره‌ای را برگزار کنیم که از آموزه ها و فعالیت های دانش آموزان استفاده لازم را داشته باشیم.
مدیر کل فرهنگی هنری اردوها و فضای پرورشی خاطرنشان کرد: حتماً باید از افراد ساعی و کوشا در این پویش تقدیر و تشکر شود و کانال هایی برای قرار دادن محتوا در شبکه شاد ایجاد و از افرادی که بیشترین محتوا و باکیفیت‌ترین محتواها را تولید می‌کنند قدردانی شود.
وی گفت : پیام این پویش همدلی و همکاری تشکل ها باید باشد.
رمضانی با اشاره به فعالیت های مقام معظم رهبری گفت: سال گذشته با وجود شرایط سخت کشور و شیوع کرونا معظم له امر درختکاری را همچنان با نشاط و شادابی انجام دادند و در پایان نیز توصیه های لازم را برای مردم  ایراد فرمودند.
رمضانی افزود: این فعالیت دغدغه مقام معظم رهبری است و ایشان نگاه نگرانی نسبت به فضای سبز و جنگل ها دارند.
مدیرکل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی با اشاره به کمبود ساعات پرورشی در بین ساعات رسمی مدارس گفت: ۸۵ درصد وقت دانش آموزان در اختیار ما نیست و باید با برنامه های اردویی و فرهنگی تربیتی از این فرصت استفاده کنیم.
وی ادامه داد: درختکاری یک فعالیت تربیتی است و همه تشکل های دانش آموزی  مدارس باید در آن دخیل باشند و دانش‌آموزان در این فعالیت در کنار یکدیگر قرار بگیرند و نباید دسته بندی و گروه بندی در این امر صورت بگیرد.

همچنین در این نشست هر یک از اعضا به بیان گزارش ها و نقطه نظرات خود پرداختند.
پویش ایران سر سبز؛ هر ایرانی یک درخت با همکاری اداره کل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی و سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور برگزار می شود.
 

به اشتراک بگذارید :