21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ ۱۲:۴۹:۰۴
کد مطلب:  1767623
بازدید مسئولان سازمان‌های بین‌المللی در امور پناهندگان از مدارس دانش آموزان اتباع با نیازهای ویژه در مشهد

مسئولان سازمان‌های بین‌المللی در امور پناهندگان از مدارس دانش آموزان اتباع با نیازهای ویژه در مشهد بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، صبح امروز نمایندگان اداره کل امور بشر دوستانه اتحادیه اروپا (اکو) به همراه چند تن از مسئولین دیگر سازمان های بین المللی در امور پناهنگان و مهاجران افغانستانی و نیز مدیران کل آموزش و پرورش و امور اتباع خارجی خراسان رضوی از دبستان استثنایی "دکتر کامران مولوی" بازدید کردند.

قاسمعلی خدابنده، مدیرکل دستگاه تعلیم و تربیت خراسان رضوی در نشست با نمایندگان سازمان های بین المللی در امور پناهنگان و مهاجران افغانستانی با اشاره به دشواری فرآیند جذب و حمایت تحصیلی دانش آموزان اتباع خارجی گفت: این دشواری در خصوص جذب و فراهم ساختن زمینه تحصیل دانش آموزان با نیازهای ویژه اتباع دو چندان می شود که نیازمند همکاری و حمایت بیش از پیش سازمان های بین المللی و همچنین نهادها و دستگاه های مرتبط است.

وی با اشاره به تحصیل حدود 500 دانش آموز با نیازهای ویژه افغانستانی در مدارس استان خراسان رضوی گفت:تجهیز وسایل توانبخشی جهت اتاق کاردرمانی ذهنی، ۴۰۰ ساعت گفتار درمانی دانش آموزان افغانستانی و همچنین تجهیز اتاق های بازی درمانی از جمله فعالیت های آموزش و پرورش استثنائی استان در این خصوص است.

قابل ذکر است دبستان استثنایی "دکتر کامران مولوی" که در یکی مناطق کم برخوردار شهر مشهد واقع شده است ویژه دانش آموزان آسیب دیده شنواییست و 13 دانش آموز اتباع در آن مشغول به تحصیل هستند.

به اشتراک بگذارید :