18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ ۱۲:۱۰:۰۰
کد مطلب:  1768001
دانش‌آموزان برتر جشنواره نوجوان خوارزمی تجلیل شدند

دانش‌آموزان حائز رتبه‌های برتر هفتمین جشنواره خوارزمی استان کرمانشاه امروز سه شنبه (۲۵ آبان) در مراسمی با حضور مسوولان آموزش و پرورش، مربیان و خانواده آنها تجلیل شدند.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه به نقل از خبرگزاری ایرنا، علی مرادی در این مراسم گفت: جشنواره دانش آموزی خوارزمی در سطح همه مدارس متوسطه اول در ۶ محور برگزار شد و در سال ۹۹ با توجه به شرایط کرونایی، ۷۰ درصد دانش آموزان در مناطق  ۲۴ گانه آموزش و پرورش استان کرمانشاه در آن شرکت کردند.

وی افزود: در مرحله مقدماتی ۱۲۶ هزار نفر ساعت و در مرحله استانی ۲۵ هزار نفر ساعت دانش آموزان با هم رقابت کرده و آزمون داده و پالایش شدند که نتیجه این کار گسترده کسب ۱۰ رتبه برتر کشوری در جشنواره خوارزمی است تا  امروز از آنها تقدیر شود.

مرادی هدف از برگزاری جشنواره دانش آموزی خوارزمی را سوق دادن سیستم آموزشی به سمت برنامه های آموزشی مهارتی و تیمی رشته های مختلف اعلام کرد و گفت: امسال سه محور ریاضی، مناظره و برنامه نویسی الکترونیکی به ۶ محوره قبلی این جشنواره در سطح دانش آموزی اضافه می‌شود و از همین الان برای شرکت در هشتیمن دوره دانش آموزی جشنواره خوارزمی باید آماده شویم.        

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان کرمانشاه با اشاره به برنامه وزارت آموزش و پرورش برای بازگشایی حضوری مدارس متوسطه اول و ابتدایی گفت: از ابتدای آذر کلاس های درس متوسطه اول و همچنین ابتدایی مانند متوسطه دوم حضوری خواهند شد.

مرادی اظهار داشت: حضور دانش آموزان سر کلاس درسی اجباری نخواهد بود اما آموزش و پرورش با تمام توان آماده برگزاری کلاس ها به صورت حضوری است.

او همکاری دانش آموزان، خانواده ها و فضای عمومی جامعه را برای بازگشایی مدارس مهم دانست و تاکید کرد: بازگشایی مدارس باید به‌تدریج اتفاق بیافتد، چون هیچ آموزشی جای آموزش حضوری را نمی‌گیرد و در این دوسال واقعا به تحصیل دانش آموزان آسیب وارد شده است.

این مقام مسئول آموزش و پرورش استان کرمانشاه ابراز امیداوری کرد با واکسیناسیون جمعی کم کم کلاس‌های درسی دانش آموزان همه مقاطع تحصیلی حضوری شود تا شور و نشاط زندگی با حضور بچه ها در مدارس به جامعه باز گردد.

در این مراسم از  «کیارش ذلفقاری»  دانش آموز مقطع متوسطه اول مدرسه هوشمند کرمانشاه که با ساخت «صندلی پدالی»  در بخش سازه‌های دستی جشنوراه خوارزمی مقام اول کشور را کسب کرده و به عضویت پژوهشکده مخترعان کشور راه یافته است، با اهدای لوح و جایزه تقدیر شد.

همچنین در این آیین از «امیرحسین وثوقی نژاد و امیر علی شهبازی» به خاطر کسب رتبه اول جشنوراه خوارزمی در بخش علوم آزمایشگاهی و همچنین «هومن ولدبیگی» بخاطر کسب رتبه اول زبان و ادبیات فارسی، «ایلیا بهرامی» کسب رتبه برتر در محور زبان انگلیسی، «ایدا اوجی» در محور پژوهش، «ماهان مصطفایی» از روانسر در محور بازارچه، «آیدار دانایی» در محور زبان و ادبیات فارسی رتبه‌های برتر را کسب کردند، تجلیل شد.

گفتنی است: علاوه بر دانش آموزان برتر استان کرمانشاه در جشنواره خوارزمی از مربیان آنها نیز تقدیر شد.

به اشتراک بگذارید :