23 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ ۱۹:۲۱:۳۳
کد مطلب:  1768103
مدیرکل دفتر آموزش دوره اول متوسطه وزارت آموزش و پرورش:
گروه های آموزشی قلب تپنده آموزش و آخرین حلقه اتصال فکر به عمل هستند

مدیرکل دفتر آموزش دوره اول متوسطه وزارت آموزش و پرورش در جلسه مجازی گروه های آموزشی و کارشناسان آموزش متوسطه استان کرمان گفت: گروه های آموزشی قلب تپنده آموزش و آخرین حلقه اتصال فکر به عمل هستند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، مرضیه مسگرزاده با بیان این که گروه های آموزشی آخرین حلقه از حلقه های شکل گیری آموزش هستند، گفت: دو نوع سرمایه گذاری داریم، سرمایه گذاری اصلی پنهان و شامل میزان انرژی و سرمایه انسانی به کار گرفته شده است که قابل اندازه گیری نیست.

وی افزود: از جهاد خاموش معلمان و جهاد خاموش تر گروه های آموزشی قدردانی می کنم، در شرایطی که چراغ آموزش و پرورش به سمت خاموشی می رفت، این تلاشگران به صورت خودجوش قبل از این که ستاد اقدام کند، وارد میدان عمل شدند هر چند که ستاد هم برنامه ریزی کرد و نقش سنگین ستادی ایفا کرد اما نقش معلمان و سرگروه ها هم بسیار ارزشمند است.

مدیرکل دفتر آموزش دوره اول متوسطه وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: هیچ فردی جای معلم و هیچ نوع آموزشی جای آموزش چهره به چهره را نمی گیرد، اما آموزش مجازی با همت همکاران اتفاق افتاد، یکی از فرصت های پیش آمده در تهدید کرونا تبیین نقش طلایی گروه های آموزشی بود، این گروه ها در دوره کرونا به خوبی معرفی شدند، اما این گروه ها چندین مرحله تا اضمحلال رفته اند اما همچنان پابرجا مانده اند، گروه های آموزشی مساوی با ارزش افزوده زیادی است.

مسگرزاده گفت: مسئولیت به همان اندازه که توفیق الهی است به همان اندازه هم سنگینی و حساسیت دارد، تغییر در روش ها با توصیه ممکن نمی شود و باید روش های صحیح تغییر را نهادینه کنیم.

وی ضمن انتقاد از نحوه برگزاری دوره های ضمن خدمت فرهنگیان گفت: دوره های آموزشی ضمن خدمت باید تغییری در بینش، نگاه و فکر افراد ایجاد و زمینه رشد را فراهم کند، طبق سند تحول بنیادین مربی کسی است که محبوبیت و مقبولیت دارد و در مقابل متربی حکم مرجعیت دارد، پس توانایی و شایستگی علمی لازم را باید داشته باشد.

مدیرکل دفتر آموزش دوره اول متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به این که نقش گروه های آموزشی در شرایط کرونا مهم تر از پیش است، گفت: نظارت بالینی سرگروه های آموزشی باید اثربخش و کاربردی باشد این نظارت بر کار معلمان می تواند پل پرتاب باشد یا سقوط، گروه آموزشی ما باید یک کارگروه باشد تا هیچ عضوی احساس نکند از دیگری کم دارد.

برپایه این گزارش، نشست مجازی مدیرکل دفتر آموزش دوره اول متوسطه وزارت آموزش و پرورش با سرگروه های آموزشی و کارشناسان آموزش متوسطه استان با حضور معاون آموزش متوسطه و رئیس اداره دور اول آموزش متوسطه و دور دوم نظری برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :