21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ ۲۲:۱۷:۴۲
کد مطلب:  1768207
با حضور مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی برگزار شد:
نشست مشترک شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش استان با شورای معاونین آموزش و پرورش ناحیه ۴ مشهد مقدس

نشست مشترک شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش استان با شورای معاونین آموزش و پرورش ناحیه ۴ مشهد مقدس با حضور مدیر کل دستگاه تعلیم و تربیت استان خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، قاسمعلی خدابنده در این جلسه با بیان اینکه زحمات و تلاشهای مضاعف همکاران ما در ایام شیوع ویروس کرونا در جهت استمرار فرایندهای آموزشی و تربیتی دانش آموزان شایان تقدیر است گفت: دانش آموزان استان در این ایام در آزمون سراسری، المپیاد های علمی، مسابقات قرآنی، فرهنگی و هنری و ورزشی و همچنین در جشنواره های مختلف خوش درخشیدند.
وی افزود: آموزش و پرورش کشور برای سال تحصیلی جاری با کمبود بیش از ۱۹۷ هزار نیروی انسانی مواجه بوده است که سهم استان خراسان رضوی ۲۳ هزار نفر می باشد که تاکنون با همت و تلاش مدیران مدارس و انجام برنامه ریزی های لازم در حوزه مدیریت و ساماندهی نیروی انسانی بخش زیادی از این کمبود مرتفع شده است.
وی با بیان اینکه از ابتدای آذرماه بازگشایی مدارس در تمامی مقاطع تحصیلی با رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی انجام می پذیرد افزود: آمار دانش آموزان بازمانده از تحصیل در استان آمار بالایی است، لذا مدیران‌مدارس بایستی اهتمام ویژه‌ای را در خصوص شناسایی و جذب دانش آموزان بازمانده از تحصیل مبذول دارند.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در پایان با تاکید بر لزوم توجه ویژه نسبت به توسعه و گسترش رشته های شاخه فنی و حرفه ای و کار و دانش گفت: حدود ۴۴ درصد از دانش آموزان مقطع متوسطه دوم استان در هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش مشغول تحصیل هستند که این درصد نسبت به میانگین کشوری ۵ درصد بالاتر است.

به اشتراک بگذارید :