21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ ۲۲:۱۳:۵۹
کد مطلب:  1769705
مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۴ مشهد مقدس تشریح کرد:
چالش های اصلی تامین نیروی انسانی در آموزش و پرورش ناحیه 4 مشهد مقدس

مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۴ مشهد مقدس در جلسه مشترک با شورای معاونین اداره کل چالش های اصلی تامین نیروی انسانی در آموزش و پرورش این ناحیه را تشریح کرد.

 به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، سید جواد قوامی نژاد با بیان اینکه بر اساس آمار سامانه سیدا تاکنون ۹۰ هزار دانش‌آموز در مدارس این ناحیه ثبت نام نموده اند تصریح کرد: امسال حدود ۵۰۰ همکار فرهنگی شاغل در آموزش و پرورش ناحیه ۴ مشهد مقدس بازنشسته شده است.
وی با بیان اینکه سال گذشته ۴۴ جلسه و امسال تا کنون ۳۶ جلسه کمیته توسعه مدیریت در آموزش و پرورش ناحیه ۴ مشهد برگزار شده است افزود: ۲۷ درصد دانش‌آموزان این ناحیه در مدارس غیردولتی مشغول به تحصیل هستند.
مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۴ مشهد مقدس با بیان اینکه یکی از مشکلات عمده این ناحیه در حوزه نیروی انسانی عدم توازن تعداد همکاران آقا به خانم است و لذا نسبت به نخصیص ساعات اضاقه تدریس با توجه به عدم رغبت بانوان با مشکل رو به رو هستیم افزود: دانش آموزان آموزش و پرورش ناحیه ۴ مشهد در المپیاد های علمی، آزمون سراسری، جشنواره ها و مسابقات مختلف خوش درخشیده اند.
قوامی نژاد با بیان اینکه بیش از 20 هزار و 500 دانش آموز در 97 مدرسه متوسطه اول این ناحیه مشغول تحصیل هستند افزود: بیش از  77 درصد جمعیت همکاران حقوق بگیر در ناحیه 4 را بازنشستگان تشکیل می دهند.
وی با بیان اینکه بیش از 12 هزار دانش آموز در 65 مدرسه متوسطه دوم نظری و بیش از هفت هزار دانش آموز در 34 هنرستان فنی و حرفه ای و کاردانش و همچنین بیش از 48 هزار دانش آموز این ناحیه در 186 مدرسه ابتدایی مشغول تحصیل هستند افزود: بیش از 83 درصد دانش آموزان 12 تا 18 ساله و بیش از 91 درصد همکاران آموزش و پرورش ناحیه 4 در مقابله با بیماری کرونا واکسینه شده اند.

به اشتراک بگذارید :