18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ ۰۹:۲۳:۳۴
کد مطلب:  1771559
دبیر اجرایی سند تحول بنیادین استان کرمانشاه:
انطباق حداکثری سیاست‌ها و برنامه‌های راهبردی مناطق و مدارس با سند تحول بنیادین

دبیر اجرایی سند تحول بنیادین گفت: از آنجایی که راهبرد اصلی وزارت آموزش و پرورش اجرایی نمودن سند تحول بنیادین است و هرنوع سیاست گذاری و برنامه‌ریزی در مدارس، نواحی و مناطق آموزش و پرورش استان باید بر مبنای این سند صورت گیرد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه، ناهید فضلی دبیر شورای هماهنگی و اجرایی نمودن سند تحول بنیادین در استان کرمانشاه گفت:

از آنجایی که راهبرد اصلی وزارت آموزش و پرورش اجرایی نمودن سند تحول بنیادین است و هرنوع سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی باید برمبنای  این سند در سطوح مختلف آموزش و پرورش صورت گیرد در این راستا دبیرخانه اجرایی نمودن سند تحول بنیادین در استان کرمانشاه با ارسال بخشنامه شماره 561/540034964/210 مورخ 1400/06/28 به ادارات آموزش و پرورش نواحی، مناطق و شهرستان‌ها بر انطباق حداکثری سیاست‌ها و برنامه‌های راهبردی و عملیاتی تأکید نموده و اهتمام و توجه لازم به نکات زیر باید مدنظر قرار گیرد.

1-گفتمان‌سازی سند تحول بنیادین با رویکرد کاربردی با اولویت عوامل اجرایی مدارس خصوصا معلمان و اولیای دانش‌آموزان با بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌های مجموعه توسط همه واحدهای آموزشی تأکید می‌گردد.

2-برنامه‌های مصوب شورای عالی آموزش و پرورش در جهت اجرای راهکارهای سند تحول در چارچوب زیر نظام‌های شش‌گانه، ملاک هرنوع سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی و اقدامات اجرایی تا پایان سال 1404 است.

3-ابلاغ اهداف دوره‌های تحصیلی در چارچوب ساحت های تربیت به تمام مناطق و مدارس از این رو بر تنظیم کلیه فعالیت های واحدهای منطقه ای و مدارس در جهت دستیابی به اهداف دوره های تحصیلی مطابق ساحت های تعلیم و تربیت تآکید می گردد.

4-مسئولیت اصلی مدارس اجرای برنامه درسی است از این رو تمامی برنامه ریزی ها باید معطوف به تحقق اهداف برنامه درسی باشد

 5-تاکید براجرای بسته های تحولی به منظور ملموس نمودن اقدامات تحولی و نشان دادن آثار و پیامدهای آن درجامعه

6- با توجه به اینکه آئین نامه اجرائی بعنوان نقشه راه مدارس در نظام مدیریت و راهبری هم راستا با سند تحول  می باشد از این رو اهتمام به تبعیت از آیین نامه اجرای مدارس برای همه سطوح تأکید می گردد.

7-با توجه نقش تأثیرگذار خانواده در فرآیند تعلیم و تربیت و عملیاتی کردن سند تحول ، تاکیدات لازم جهت تعامل مؤثر و سازنده مدارس با جامعه محلی در جهت تحقق شعار " مدرسه کانون تربیتی محله " و کسب تجربیات تربیتی بعمل آمده

 وی همچنین بیان کرد این دبیرخانه در سطح استان با ریاست مدیرکل آموزش و پرورش و تشکیل زیر نظام‌ها و تشکیل جلسات منظم و مستمر در مسیر ایجاد گفتمان مشترک و هماهنگی فعالیت‌ها و بومی‌سازی برنامه براساس اهداف دوره‌های تحصیلی تلاش‌های هدفمندی صورت گرفته است.

فضلی در پایان ضمن و تقدیر و تشکر از همکاران محترم در سطح استان، منطقه و مدرسه که در راستای اجرایی نمودن سند تحول بنیادین همکاری لازم را داشته اند بیان داشت: به لطف خداوند تمام برنامه های اجرایی منطبق بر سند تحول بنیادی می باشد .

 

به اشتراک بگذارید :