23 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ ۱۴:۲۰:۳۰
کد مطلب:  1772669
مدیرکل فرهنگی هنری ، اردوها و فضاهای پرورشی:
طرح ملی «سرشماری کتابخانه‌های مدارس سراسر کشور» و طرح «وجین کتابخانه های مدارس»  در وزارت آموزش و پرورش اجرا می‌شود

مدیرکل فرهنگی هنری ، اردوها و فضاهای پرورشی از اجرای طرح ملی «سرشماری کتابخانه‌های مدارس سراسر کشور» و طرح «وجین کتابخانه های مدارس»  در وزارت آموزش و پرورش خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی، علی رمضانی با اعلام این خبر افزود : امسال و همزمان با  هفته کتاب ، سرشماری کتابخانه‌های مدارس سراسر کشور و تعداد کتب موجود در آن از طریق سامانه همگام با همکاری مدیران مدارس سراسر کشور اجرا خواهد شد.

مدیرکل فرهنگی و هنری اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: در این طرح مدیران مدارس سراسر کشور باید با مراجعه به سامانه همگام و بخش کتابخانه‌ها در این سامانه نسبت به تکمیل اطلاعات کتابخانه مدرسه خود شامل نام کتابخانه ، نوع کتابخانه (کلاسی / مدرسه ای ) ، تعداد کتاب موجود در کتابخانه ، تعداد کتابیار کتابخانه ، مساحت کتابخانه  و اینکه کتابخانه در فضای مستقل وجود دارد یا فضای آن با سایر فضاهای مدرسه ( نمازخانه ، اتاق شوراهای دانش آموزی و ...) مشترک است اقدام کنند.

وی با بیان اینکه این طرح از هفته کتاب آغاز و تا پایان دی ماه در مدارس سراسر کشور اجرا خواهد شد گفت: در فاز دوم این طرح نوع کتابهای کتابخانه‌های مدارس نیز شناسایی و سرشماری خواهند شد و مشخص می شود که در هر مدرسه چه تعداد کتاب از چه گونه ای ( ادبی، مذهبی، علمی و ...) وجود دارد.

رمضانی با بیان اینکه اجرای این طرح در کنار طرح «وجین کتابخانه های مدارس»  که دستور العمل آن برای مدرس ابلاغ شده است گام بزرگی در بروزرسانی و تجهیز کتابخانه های مدارس به کتاب مناسب دانش آموزان خواهد بود گفت : تاکید بر این است که  مدارس اطلاعات دقیق را در سامانه وارد  کنند و اطلاعات این طرح برای برنامه ریزی فعالیت ای توسعه کتابخوانی در مدارس استفاده خواهد شد .

به اشتراک بگذارید :