23 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ ۱۱:۰۹:۱۰
کد مطلب:  1773763
معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان:
در طرح سواد حرکتی قد، وزن و میزان تحرک دانش‌آموزان مورد ارزیابی قرار می‌گیرند

معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان گفت: در طرح سواد حرکتی قد، وزن و میزان تحرک دانش‌آموزان مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه، ماشاء‌الله پروین گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و کم‌تحرکی دانش آموزان، طرح سواد حرکتی در مدارس ابتدایی اجرا می‌شود.

پروین با اشاره به فعالیت‌های جسمانی و افزایش شور و نشاط بین دانش‌آموزان در حین اجرای طرح سواد حرکتی، ابراز امیدواری کرد: طرح ملی ارتقای سواد حرکتی زمینه‌ساز افزایش تحرک دانش‌آموزان شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان اظهار کرد: طرح سواد حرکتی شامل مراحل ارزیابی اولیه، مداخلات و ارزیابی ثانویه در خصوص افزایش توان جسمانی و ارتقای فعالیت‌های حرکتی دانش‌آموزان توسط مربیان تربیت بدنی و آموزگاران مدارس است.

وی افزود: مراحل مختلف اجرای طرح توسط معلم‌ها در سامانه"پادا" ثبت می‌شود و دانش‌آموزان از نظر شاخص‌های مختلفی مثل قد، وزن، میزان تحرک و ... مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و اجرای این طرح در مدارس ابتدایی شروع شده و تا اسفند ماه ادامه خواهد داشت.

پروین در ادامه با بیان اینکه پرداختن به ورزش و تقویت روحیه ورزشی سلامت و نشاط جامعه را تضمین می‌کند، تصریح کرد: سلامت و نشاط از مولفه‌های اولیه توسعه انسانی در جامعه هستند، لذا اگر نسبت به کودکان و نوجوانان و سلامت جسمی و روحی آنها حساس نباشیم و برای آنها ایجاد انگیزه نکنیم، توسعه انسانی هم شکل نمی‌گیرد.

 

به اشتراک بگذارید :