23 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ ۱۱:۲۲:۲۴
کد مطلب:  1773767
از سوی معاونت پرورشی و فرهنگی اعلام شد:
شیوه برگزاری «جشنواره تجارب برتر تربیتی» در شرایط کرونایی برای فرهنگیان شاغل در آموزش و پرورش

معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، جزئیات برگزاری «جشنواره تجارب برتر تربیتی» و اهداف برگزاری این جشنواره را در شرایط کرونایی برای فرهنگیان شاغل در این دستگاه اعلام کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، جشنواره‌ تجارب برتر تربیتی، از سوی  اداره کل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی به‌صورت سالیانه و طبق دستورالعملی مشخص «رهنمود اجرایی و پایدار» برگزار می‌شود.

بر اساس این گزارش، مخاطبان این جشنواره، تمامی همکاران شاغل در وزارت آموزش و پرورش داخل و خارج از کشور می باشند که با توجه به آمار شرکت کنندگان سال گذشته و روند افزایشی تعداد شرکت کنندگان، پیش بینی می‌شود امسال، قریب به ۲۰ هزار نفر از فرهنگیان در این جشنواره شرکت و اقدام به نوشتن تجربه کنند.

بر این اساس، با توجه به شرایط کرونایی، کارگاه‌های توانمندسازی و آموزشی مرتبط با جشنواره به صورت مجازی و در شرایط عادی حضوری برگزار می‌شود همچنین کانال‌های اطلاع رسانی و گروه‌های آموزشی جهت آموزش همکاران و بارگذاری تولید محتوای آموزشی، دریافت آثار در شبکه آموزشی شاد از سوی دبیرخانه کشوری و اجرایی جشنواره تشکیل شده است.

شایان ذکر است؛ «جشنواره تجارب برتر تربیتی» با هدف دستیابی به تجربه‌های زیسته و مستندسازی اندوخته‌های تربیتی معاونان و مربیان پرورشی، مشاوران، معلمان و مدیران مدارس و همچنین ثبت، کاربست و الگوسازی تجربه‌های موفق درجهت ارتقای کیفیتِ خدمات تربیتی، مشاوره‌ای و پیشگیرانه به دانش‌آموزان به ‌صورت سالانه برگزار می‌شود و باعث ایجاد و توسعۀ فرصت‌های مناسب برای ایده پردازی و طراحی راهکارهای نوآورانه و یافتن ظرفیت‌های پنهان نظام آموزش‌وپرورش کشور در زمینۀ امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :