21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ ۱۴:۰۵:۱۹
کد مطلب:  1774299
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان رضوی تشریح کرد:
مهم ترین نکات گام سوم بازگشایی مدارس استان

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان رضوی مهم ترین نکات گام سوم بازگشایی مدارس استان را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، رضا صابری تولایی با بیان اینکه به استناد دستورالعمل ستاد ملی مقابله با کرونا اول آذر ماه فعالیت آموزشی و پرورشی تمام مدارس، مقاطع و دوره های تحصیلی فراگیر خواهد شد و شاهد فعالیت حضوری مدارس خواهیم بود؛ براساس همین دستورالعمل دانش آموزان مقطع متوسطه اول و مقطع ابتدایی نیز آموزش خود را به صورت حضوری از اول آذرماه شروع خواهند کرد اظهار داشت: فعالیت حضوری مدارس که تراکم دانش آموزی آنها بیشتر از ۱۵ نفر در هر کلاس باشد گروه بندی خواهند شد و به صورت زوج و فرد در مدرسه حضور خواهند یافت.

وی با بیان اینکه زمان هر جلسه آموزش حضوری در مقطع ابتدایی ۴۵ دقیقه و در مقطع متوسطه اول و دوم ۶۰ دقیقه خواهد بود؛ بدیهی است که زمان استراحت بعد از هر جلسه حضوری ۱۵ دقیقه می باشد افزود: پس از حضوری شدن فعالیت مدارس، توصیه می‌شود از ظرفیت شبکه شاد در آموزش های مکمل و رفع اشکال استفاده شود.

صابری تولایی با بیان اینکه با شروع فعالیت بازگشایی مدارس حضور دانش‌آموزان در مدرسه ضروری خواهد بود و به عبارتی اصل بر آموزش حضوری خواهد بود مگر اینکه دانش آموزی عذر موجه یا بیماری زمینه ای داشته باشد که پزشک معالج توصیه کرده باشد تصریح کرد: چنانچه دانش آموزی به دلایل موجه امکان حضور در مدرسه را نداشته باشد (به استناد بند فوق) باید فرایند آموزش را از سایر روش ها پیگیری نماید و مدارس تکلیفی برای آموزش غیر حضوری این قبیل دانش آموزان نخواهند داشت هرچند چنانچه مدرسه امکان کمک و مساعدتی داشته باشد بلامانع است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان رضوی با تاکید بر اینکه تکمیل چک لیست بازگشایی و اخذ مجوز جهت فعالیتهای حضوری برای تمامی مدارس الزامی است اظهار داشت: از آن جا که بیش از ۹۰ درصد همکاران و بیش از ۹۲ درصد دانش آموزان بین ۱۲  تا ۱۸ سال واکسن دریافت نموده اند بنابراین نگرانی جدی در خصوص بازگشایی وجود ندارد و خانواده ها اطمینان بیشتری در این خصوص خواهند داشت.

وی با بیان اینکه دریافت واکسن شرط حضور همکاران و دانش آموزان در مدرسه نخواهد بود اظهار داشت: رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی به ویژه دستورالعمل ۰۶ که تضمین کننده سلامت همکاران و دانش آموزان می باشد از سوی همه مدارس الزامی می باشد.

صابری تولایی با بیان اینکه رعایت فاصله اجتماعی فاصله طولی یک و نیم متر و فضای هر دانش آموز ۲/۲۵ متر ضروری است افزود: شهرها و مناطقی که از سوی ستاد ملی کرونا وضعیت قرمز اعلام شوند می توانند آموزش مجازی را دنبال کنند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان رضوی با بیان اینکه امتحانات نوبت اول تابع نوع آموزش مدرسه خواهد بود. فقط امتحانات پایه های نهم و دوازدهم قطعا به صورت حضوری برگزار خواهد شد اظهار داشت: الگوی آموزشی ونحوه حضور دانش آموزان با توجه به شرایط هرمدرسه برعهده شورای مدرسه خواهد بود .

صابری تولایی در پایان خاطرنشان کرد: از آنجا که اولیای محترم دانش آموزان شرکای اصلی فعالیت های آموزشی وپرورشی در مدارس خواهند بود از مدیران محترم مدارس انتظار می رود از ظرفیت وتوانمندی والدین دانش آموزان در جهت اقناع سازی خانواده استفاده نمایند.

به اشتراک بگذارید :