18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ ۱۴:۲۷:۳۸
کد مطلب:  1774385
مدیر کل آموزش وپرورش استان در جمع مدیران مدارس ابتدایی ناحیه 2 زنجان :
در فرآیند تعلیم و تربیت، معلم هیچ جایگزینی ندارد

جلسه توجیهی مدیران مدارس ابتدایی ناحیه 2 زنجان در راستای آغاز فعالیت حضوری از اول آذر ماه با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان برگزار شد.  

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، حسن مظفری  مدیر کل آموزش وپرورش استانزنجان ، با بیان اینکه از اول آذر ماه  تمامی مدارس دوره ابتدایی و متوسطه دوره اول نیز فعالیت آموزشی خود را به صورت ترکیبی و حضوری ادامه خواهند داد،  گفت : از اول مهر ماه در مدارس روستایی فرآیند آموزش حضوری شروع شده است که از زحمات مدیران و معلمان این مدارس تقدیر و تشکر می کنم .

مظفری با اشاره به وضعیت آموزش در دوران کرونا تصریح کرد: نگاه که از بیرون به آموزش وپرورش در دوران کورنا وجود داشت این بود که می توان بدون نیاز به  معلم  و مدرسه و صرفا با استفاده از فناوری های نوین آموزش را ادامه داد ، اما وضعیت نشان داد در فرایند تعلیم و تربیت، معلم هیچ جایگزینی ندارد کسی که می تواند بار سنگین تعلیم و تربیت را به دوش بکشد همان معلمان عزیز هستند.

وی ادامه داد:  بیشترین مطالبه اولیا نیز در راستای بازگشایی و تشکیل کلاس های حضوری است و مدیران مدارس نهایت دقت و توجه در رعایت پروتکل های بهداشتی و دستورالعمل مربوطه را داشته باشند و امتحانات نوبت اول به نیز صورت حضوری خواهد بود.

مدیرکل آموزش و پرورش استانبا اشاره به موفقیت های  آموزش وپرورش در یکسال گذشته بیان کرد:  در این مدت بیش از پنج هزار تبلت دانش آموزی جمع آوری و اهدا شد که امسال نیز با همکاری سایر ارگان ها ظرفیت های خوبی جهت تهیه تبلت مصوب شده است .

مظفری افزود: امسال با تلاش همکاران و دانش آموزان ، در استان دو رتبه اول کنکور کسب شد  و رتبه کنکور استان نیز به رتبه ۱۳ صعود کرده است .
این مقام مسئول با اشاره به ارزیابی ادارات کل آموزش و پرورش استان گفت: اداره کل آموزش و پرورش استان رتبه هفتم کشور کسب شد که نسبت به سال گذشته  چهارده پله رشد داشتیم .

وی ادامه داد : در المپیاد های علمی نیز دانش آموزان استان پنج مدال کشور کسب کردند و در جشنواره شهید رجایی  نیز آموزش و پرورش استان نیز به رتبه برگزیده دست یافت  و در تمامی شاخص ها که وزارت ارزیابی می کند استان همواره جز استان ها برتر و پیشرو است .

مظفری با بیان اینکه اعتبارات بسیار خوبی به آموزش و پرورش استان  اختصاص یافته  است که در نوع خود بی نظیر است ، گفت :در راستای رفع کمبود فضا های آموزشی شهر زنجان، با پیگیری های انجام شده، مصوب شده است که  ۶۳ باب مدرسه که در طول سه سال ساخته شود .

گفتنی است در این مراسم از تعدادی از مدیران مدارس ناحیه 2 که به افتخار بازنشستگی نایل آمدند، تقدیر شد.

 

به اشتراک بگذارید :