23 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ ۱۰:۴۲:۲۳
کد مطلب:  1777217
مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش:
ایفای نقش مراکز دارالقرآن الکریم به عنوان قرارگاه جریان سازی فعالیت های هفته قرآن، عترت و نماز

مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد که با توجه به محوریت مراکز دارالقرآن الکریم در سیاست های تحولی اداره کل این مراکز به عنوان قرارگاه جریان سازی فعالیت های هفته قرآن، عترت و نماز در مدارس ایفای نقش خواهند کرد.

میکائیل باقری در گفت و گو با روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی در خصوص ایفای نقش مراکز دارالقرآن الکریم  به عنوان قرارگاه جریان سازی فعالیت های هفته قرآن، عترت و نمازدرمدارس  گفت: طبق تقویم فعالیت های پرورشی و فرهنگی، مدارس کشور20 الی 26  آذر ماه که به نام هفته  گرامیداشت قرآن، عترت و نماز در مدارس نامگذاری شده است، نسبت به اجرای ویژه برنامه های قرآن، عترت و نماز اقدام خواهند کرد.

وی  با  اشاره به اتخاذ رویکرد تحولی در اجرای فعالیت های قرآن، عترت و نماز افزود:  مراکز دارالقرآن الکریم نقش اساسی در اجرایی شدن سیاست های تحولی اداره کل قرآن، عترت و نماز ایفا می کنند و بنا بر این است که در فرصت این هفته، نقش جریان سازی و قرارگاهی این مراکز بیش از پیش ظهور و بروز پیدا کند.

مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: مراکز دارالقرآن الکریم به عنوان قرارگاه ها و پایگاه های جریان سازی فعالیت های هفته قرآن، عترت و نماز، با در نظر گرفتن شرایط و امکانات مدارس تابعه و با نظارت کارشناسان قرآن، عترت و نماز، نسبت به تهیه بسته برنامه های پیشنهادی جهت اجرا در مدارس اقدام و پیگیری لازم را برای اجرایی شدن این برنامه ها در مدارس تابعه را در دستور کار دارند.

وی با بیان اینکه 760 دارالقرآن الکریم در سطح ادارات آموزش و پرورش کشور مشغول فعالیت هستند تصریح کرد: این مراکز تلاش می کنند در فرصت هفته قرآن، عترت و نماز، با ایفای نقش جریان سازی و فرماندهی، مدارس را در اجرای برنامه های ویژه گرامیداشت این هفته یاری رسانند و زمینه را برای فراگیرتر شدن این آموزه های نورانی در سطح همه دانش آموزان فراهم سازند.

گفتنی است؛ طبق تقویم فعالیت های پرورشی و فرهنگی مدارس، هفته پایانی آذر ماه به عنوان هفته گرامیداشت قرآن، عترت و نماز نامگذاری شده است.

به اشتراک بگذارید :