23 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ ۱۴:۰۴:۱۳
کد مطلب:  1777831
مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش:
با ایفای نقش جریان سازی و فرماندهی مراکز دارالقرآن الکریم، زمینه  فراگیری آموزه های نورانی در سطح دانش آموزان را مهیا کنیم

مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: با ایفای نقش جریان سازی و فرماندهی، مدارس را در اجرای برنامه های ویژه گرامیداشت هفته قران، عترت و  نماز یاری کرده و زمینه را برای فراگیرتر شدن این آموزه های نورانی در سطح همه دانش آموزان مهیا کنیم.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، میکائیل باقری؛ در خصوص ایفای نقش مراکز دارالقرآن الکریم  به عنوان قرارگاه جریان سازی فعالیت های هفته قرآن، عترت و نماز در مدارس، اظهار کرد: طبق تقویم فعالیت های پرورشی و فرهنگی، مدارس کشور20 الی 26  آذر ماه که به نام هفته گرامیداشت قرآن، عترت و نماز در مدارس نامگذاری شده است، نسبت به اجرای ویژه برنامه های قرآن، عترت و نماز اقدام خواهند کرد.

وی  با  اشاره به اتخاذ رویکرد تحولی در اجرای فعالیت های قرآن، عترت و نماز افزود:  مراکز دارالقرآن الکریم نقش اساسی در اجرایی شدن سیاست های تحولی اداره کل قرآن، عترت و نماز ایفا می کنند. لذا هفته گرامیداشت قران، عترت و نماز فرصتی برای بروز و ظهور نقش جریان سازی و قرارگاهی این مراکز است.

مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: مراکز دارالقرآن الکریم به عنوان قرارگاه ها و پایگاه های جریان سازی فعالیت های هفته قرآن، عترت و نماز، با در نظر گرفتن شرایط و امکانات مدارس تابعه و با نظارت کارشناسان قرآن، عترت و نماز، نسبت به تهیه بسته برنامه های پیشنهادی جهت اجرا در مدارس اقدام و پیگیری لازم را برای اجرایی شدن این برنامه ها در مدارس تابعه را در دستور کار دارند.

وی با بیان این که 760 دارالقرآن الکریم در سطح ادارات آموزش و پرورش کشور مشغول فعالیت هستند، تصریح کرد: این مراکز تلاش می کنند در فرصت هفته قرآن، عترت و نماز، با ایفای نقش جریان سازی و فرماندهی، مدارس را در اجرای برنامه های ویژه گرامیداشت این هفته یاری رسانند و زمینه را برای فراگیرتر شدن این آموزه های نورانی در سطح همه دانش آموزان مهیا سازند.

شایان ذکر است؛ طبق تقویم فعالیت های پرورشی و فرهنگی مدارس، هفته پایانی آذر ماه به عنوان هفته گرامیداشت قرآن، عترت و نماز نامگذاری شده است.

به اشتراک بگذارید :