18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ ۱۰:۰۳:۱۷
کد مطلب:  1778821
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان کرمانشاه:
عمل جدی گرفتن یادگیری دانش‌آموزان هدف اصلی مدرسه است

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: عمل جدی گرفتن یادگیری دانش‌آموزان هدف اصلی مدرسه و هسته اصلی تمام نظام‌های آموزشی است.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه، ناهید فضلی در دیدار با مدیران مدارس ناحیه دو گفت: فعالیت اصلی مدرسه یادگیری است و اولویت اصلی و مهم ما، حفظ سلامت و ایمنی دانش‌آموزان است و همه مدیران باید شرایط کامل بهداشتی جهت بازگشایی مدارس را رعایت کنند.

 فضلی از مدیران مدارس خواست با تشکیل جلسات و استفاده از توان همه نیروها از جمله انجمن اولیاء و مربیان، شرایط بازگشایی مطلوب مدارس را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فراهم کنند.

وی افزود: در بحران کرونا یادگیری دانش‌آموزان دچار چالش شده و از عمق کمی برخوردار است یکی از مهم‌ترین وظایف مدیران مدارس این است که با تشکیل شورای مدرسه برای اهمیت یادگیری دانش آموزان بحث و گفت‌وگو کنند و با همراهی اولیا و معلمان و ایجاد شرایط ویژه در مدرسه برنامه‌ریزی لازم را جهت حضور دانش‌آموزان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به عمل آورند.

فضلی خاطرنشان ساخت: در دوره‌ی ابتدایی تعامل دانش‌آموز با معلم در یادگیری بسیار اثرگذار است و یادمان باشد دانش‌آموزان سبک‌های یادگیری مختلفی دارند و خیلی از آن‌ها نیازمند حضور در مدرسه هستند که این یکی از مطالبات جدی والدین است بنابراین شورای مدرسه موظف است با نظرسنجی و نشست با اولیا برنامه‌ی آموزش به صورت حضوری، آنلاین و ترکیبی مدارس را ارائه دهد و دانش‌آموزان به شیوه‌های مختلف آموزش ببینند.

معاون آموزش ابتدایی استان گفت: یکی از عوامل تاثیرگذار در روند یادگیری فعالیت‌های متنوع پژوهشی است که در این شرایط مدیران مدارس با تشکیل شورای معلمان می‌توانند فعالیت‌های یاددهی-یادگیری را متنوع نمایند و دانش‌آموزان از طریق پژوهش به یادگیری عمیق دست یابند.

وی افزود: برنامه شاد با حضوری شدن مدارس به هیچ عنوان کمرنگ یا تعطیل نمی‌شود بلکه شورای مدرسه با برنامه‌ریزی حدود فعالیت‌های ارائه شده را برای هر دانش‌آموز به شکل‌های مختلف معین می‌کند.

فضلی همچنین تصریح کرد: مدیران و معلمان، دانش‌آموزانی که نیاز به حمایت‌های آموزشی بیشتری دارند را دریابید در صورتی که دانش‌آموزان مطالب آموزشی را یاد نگیرند بی‌انگیزه می‌شوند و موجبات بازماندگی از تحصیل فراهم می‌آید هرچقدر به این دانش‌آموزان توجه کنیم زمینه ساخت عدالت آموزشی را فراهم آورده‌ایم.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان در پایان تاکید کرد: عدالت آموزشی میسر نخواهد شد مگر همه برای یادگیری دانش‌آموزان تلاش کنیم.

به اشتراک بگذارید :