18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ ۱۱:۰۷:۰۰
کد مطلب:  1778975
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان کرمانشاه:
نخستین همایش ملی تربیت در زیست‌بوم جدید برگزار شد

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان کرمانشاه از برگزاری نخستین همایش ملی تربیت در زیست‌بوم جدید خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه، علی صید محمدی از برگزاری نخستین همایش ملی تربیت در زیست بوم جدید خبر داد و گفت: یکی از مهم ترین ارکان اساسی که موجب پیشرفت هر جامعه می شود انجام امور پژوهشی است و در صورتی که  توسط متخصصان متعهد هر رشته  تحقیق و پژوهش صورت نگیرد، دانش بشری دچار سکون و رکود خواهد شد و علوم مورد نیاز به‌روزرسانی نمی‌شود و بدون انجام پژوهش، امور آموزشی کارایی و پویایی خود را از دست می دهند. ازاین رو یکی از عوامل اساسی پیشرفت ، توجه ویژه به امور علمی و پژوهشی است و احادیث بزرگان دین ما همواره بر پژوهش، تحقیق و کسب علوم مهم و کاربردی تاکید دارند.

وی افزود: همان‌گونه که در پایگاه اطلاع‌رسانی نخستین همایش ملی تربیت در زیست بوم جدید قید شده، این همایش درصدد است تا با بهره‌گیری از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های علمی دانشمندان و محققان سراسر کشور، به بررسی نیازها، خواست ها و انتظارات تربیتی در زیست بوم جدید بپردازد و آن را مورد رصد و تحلیل قرار دهد.

وی سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی اثر بخش تربیتی در زیست بوم جدید، واکاوی نیازها و انتظارات تربیتی در زیست بوم جدید، بررسی فرصت‌ها و تهدیدهای تربیتی و جلب مشارکت کارکنان، اولیا و دانش‌آموزان در فعالیت‌های تربیتی را از جمله اهداف این همایش برشمرد.

معاونت پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه محورهای شش‌گانه همایش را اینگونه بیان کرد:

محور اول: برنامه ریزی تربیتی در زیست‌بوم جدید

محور دوم: فرصت ها و تهدیدهای تربیتی در فضای مجازی

محور سوم: نیازها و انتظارات تربیتی

محور چهارم: جهانی شدن و تربیت دانش آموز

محور پنجم: آینده پژوهی تربیت

محور ششم: شیوه‌های نقش‌آفرینی موثر تربیتی در مدرسه

مخاطبین گرامی می‌توانند برای کسب اطلاعات مرتبط با جشنواره به پایگاه اطلاع‌رسانی http://ncene.sru.ac.ir/fa  مراجعه نمایند.

 

به اشتراک بگذارید :