18 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ ۱۴:۵۵:۱۲
کد مطلب:  1779747
دبیرکل کمیسیون ملی آیسسکو در جمهوری اسلامی ایران خبر داد:
برگزاری چهاردهمین اجلاس عمومی آیسسکو در قاهره

میترا تیموری دبیرکل کمیسیون ملی آیسسکو در جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که چهاردهمین اجلاس عمومی آیسسکو با حضور وزرای آموزش وپرورش کشورهای اسلامی در نیمه دوم آذرماه سالجاری در قاهره – مصر برگزار خواهد شد. ایشان افزود: این اجلاس هر سه سال یک بار برای بررسی عملکرد این سازمان و تدوین سیاستهای پیش روی کشورهای اسلامی در زمینه های آموزش، علوم و فرهنگ، در مقر مرکزی در مراکش یا در یکی از کشورهای عضو برگزار می گردد.

تیموری با اشاره به اینکه اجلاس شورای اجرائی آیسسکو نیز دو روز قبل از اجلاس عمومی برگزار خواهد شد، افزود: جمهوری اسلامی ایران یکی از اعضای پیشگام و فعال آیسسکو است و طبق برنامه ریزی های صورت گرفته هیاتی از جانب کشورمان در این اجلاس مهم جهان اسلام، فعالانه شرکت خواهد نمود.

ایشان همچنین در تشریح برنامه های این اجلاس گفت: بحث و بررسی در خصوص عملکرد سه سال گذشته آیسسکو، بررسی و تصویب بودجه و برنامه عمل دوساله 2023-2022 این سازمان، بررسی چشم انداز وجهت گیری های راهبردی آیسسکو در پنج سال آینده و همچنین تصویب ساختار جدید سازمان، از جمله اهداف این اجلاس خواهد بود.

 گفتنی است سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی جهان اسلام، آیسسکو، یک سازمان تخصصی زیر مجموعه سازمان همکاری های اسلامی است که 54 کشور اسلامی از جمله کشور ما، در آن عضویت دارند و مقر آن در شهر رباط در کشور مغرب می باشد.

به اشتراک بگذارید :