18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ ۰۹:۰۰:۳۱
کد مطلب:  1780353
حسینی در دیدار با امام جمعه شهرستان ابهر تاکید کرد؛
آموزش و پرورش استثنایی گامی اساسی و پایدار برای رسیدن به عدالت آموزشی ترجیحی

سید جواد حسینی؛ معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی، در سفر به شهرستان ابهر استان زنجان در دیدار با امام جمعه این شهرستان آموزش و پرورش استثنایی را گامی اساسی و پایدار برای رسیدن به عدالت آموزشی ترجیحی دانست.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، حسینی در این دیدار که با حضور مدیر کل آموزش و پرورش و مدیر کل نوسازی استان زنجان انجام شد، با بیان اینکه آموزش و پرورش استثنایی مولود انقلاب اسلامی از سال ۱۳۷۰ است گفت: این سازمان ۱۵۰هزار دانش آموز با نیازهای ویژه را در ۷طیف و در ۱۷۰۰ مدرسه خاص و ۲۱ هزار مدرسه پذیرا پوشش می دهد.
حسینی با بیان اینکه محور اصلی عدالت اقتصادی و اجتماعی، عدالت آموزشی است گفت: وظیفه اصلی نظام تعلیم و تربیت تبدیل منابع انسانی به سرمایه انسانی است و آموزش و پرورش استثنایی گامی اساسی و پایدار برای رسیدن به عدالت آموزشی ترجیحی است.
معاون وزیر با بیان اینکه در جامعه باید تغییر نگرش نسبت به دانش آموزان استنثایی ایجاد شود گفت: تعلیم و تربیت دانش آموزان استثنایی در ابعاد گوناگون ویژگی های خاصی می طلبد و باید مناسب سازی های لازم در ابعاد فضا، تحهیزات، منابع انسانی برای این دانش آموزان انجام شود.
وی یکی از ماموریت های آموزش و پرورش استثنایی را توان بخشی دانش آموزان استثنایی دانست و گفت: تربیت بدنی و ورزش از ضروریات دانش آموزان استثنایی است که علاوه بر جنبه سلامت این دانش آموزان جنبه توان بخشی نیز دارد.
این مقام مسئول افزود: با رویکرد تسهیل ورزش دانش آموزان استثنایی در ۳۱۰ مدرسه استثنایی کشور امکان ساخت سالن های ورزشی درون مدرسه ای وجود دارد که ساخت این سالن ها در برخی مدارس آغاز شده است.
شایان ذکر است در سفر معاون وزیر به شهرستان ابهر سالن ورزشی چند منظوره خاص دانش آموزان استثنایی این شهرستان به بهره‌برداری خواهد رسید.

به اشتراک بگذارید :