25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ ۱۲:۵۰:۰۳
کد مطلب:  1780969
آیین تکریم و معارفه استاندار چهارمحال‌وبختیاری با حضور وزیر کشور برگزار شد

غلامعلی حیدری روز پنجشنبه چهارم آذر در آیینی با حضور وزیر کشور به عنوان استاندار جدید چهارمحال و بختیاری معارفه شد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی آموزش‌و‌پرورش استان چهارمحال‌وبختیاری به نقل از ایرنا، استاندار جدید چهارمحال و بختیاری در این آیین با قدردانی از خدمات استاندار سابق اظهار داشت: چهارمحال و بختیاری دارای پیشینه غنی و پرافتخاری است که نمونه آن فضلا، ادبا، سرداران دفاع مقدس، بسیجیان گمنام، شهیدان گلگون کفن، مردم توانمند و باهوش و شجاع است.

غلامعلی حیدری افزود: مردم استان به کشور، نظام و ولایت وفادارند و بارها وفاداری خود را در دفاع مقدس نشان دادند.

وی با بیان اینکه مردم کشور و استان تهدیدات و بی‌مهری‌های دشمنان و بیگانگان را درک می‌کنند، تصریح کرد: دشمن ناجوانمردانه تحریم را ابزار انتقام کرده است اما با این ظرفیت مردمی و سایر ظرفیت‌های از جمله نخبگان و جوانان پرشور به عنوان موتور محرکه و با انسجام و برادری مشکلات را از میان برمی داریم.

استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه بیکاری از زخم‌های استان است، افزود: از مردم می خواهیم در کاهش مشکلات و بیکاری کمک کنند.

استاندار سابق چهارمحال و بختیاری  نیز در این آیین به چالش‌های موجود این استان اشاره و نرخ بالای بیکاری را مهمترین این چالش‌ها برشمرد و اظهار داشت: بالا بودن نرخ بالای بیکاری به ۲ علت نرخ مشارکت ۴۳ درصدی و خشکسالی و کم آبی شکل گرفته است.

اقبال عباسی بهره‌برداری از طرح آبرسانی بن به بروجن را برای این استان حیاتی دانست و گفت: این طرح در حال حاضر از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار شده که با تکمیل آن آب شرب نیمی از جمعیت استان تامین می‌شود و اگر وارد مدار بهره‌برداری نشود مشکلات این استان کماکان ادامه می یابد.

وی در عین حال به طرح‌های انتقال آب بین حوضه‌ای چالش آفرین استان اشاره کرد و گفت: تونل بهشت‌آباد از مهمترین این طرح‌هاست که با اجرای آن اثرات مخربی بر استان برجا گذاشته می شود.

عباسی، افزایش سهم استانهای کمتر توسعه یافته از بودجه ملی را خواستار شد و افزود: ۳۰ درصد بودجه کل کشور در اختیار استانداران قرار داده می‌شود و مابقی به طرح‌های ملی اختصاص داده می شود که بیشتر به کلانشهر اختصاص دارد.

استاندار سابق چهارمحال و بختیاری به بخشی از عملکرد خود نیز اشاره کرد و گفت: افزایش تخت های بیمارستانی، افزایش تخت مسافری، آبرسانی و گازرسانی به روستا از جمله این فعالیت ها بوده است.

لازم به ذکر است غلامعلی حیدری، یکشنبه شب سی‌ام آبانماه از سوی هیات دولت، به عنوان استاندار جدید چهارمحال و بختیاری تعیین شد، وی دارای مدرک کارشناس ارشد مدیریت است و سال‌ها مسئولیت‌های اجرایی گوناگونی را در دوران دفاع مقدس و پس از آن برعهده داشته است.

حیدری چهارمین استاندار بومی چهارمحال و بختیاری است و پیش از او، اقبال عباسی به عنوان استاندار این استان فعالیت داشت.

به اشتراک بگذارید :