14 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ ۱۲:۵۶:۵۴
کد مطلب:  1782663
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی خبر داد:
اخذ مجوز انتشار ماهنامه تخصصی پژوهشی در آموزش و پرورش خراسان رضوی

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در جلسه دبیرخانه دانش آموزی هفته پژوهش و فناوری گفت: مجوز انتشار ماهنامه پژوهشی به طور اختصاصی برای آموزش و پرورش خراسان رضوی صادر شده است و این ماهنامه به صورت الکترونیکی منتشر خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، قاسمعلی خدابنده در این جلسه ضمن تبریک هفته بسیج و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای بسیجی با بیان اینکه مراسمات هفته پژوهش و فناوری از ۲۰ لغایت ۲۶ آذر ماه برگزار خواهد شد اظهار داشت: هفته پژوهش و فناوری نمادی برای به نمایش گذاشتن فعالیت های پژوهشی سالیانه دانش‌آموزان و معلمین سراسر استان است، لذا این هفته تجلی اقدامات پژوهشی یکساله دستگاه تعلیم و تربیت به حساب می‌آید.

وی افزود: بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ما به دنبال تربیت دانش آموزانی دارای قدرت تفکر و قابلیت حل مسئله، خلاق و دارای روحیه پرسشگری هستیم تا بتواند در کنار ویژگی های چون مومن، صادق و پرتلاش بودن به مراتبی از حیات طیبه دست یابد.

خدابنده با بیان اینکه رسالت ما ترویج و نهادینه ساختن فرهنگ پژوهش در میان دانش‌آموزان است گفت: حضور فعال دانش آموزان در جشنواره‌هایی چون جابربن حیان و جشنواره های نوجوان و جوان خوارزمی عاملی برای تربیت محققین برتر در آینده است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی با بیان اینکه پژوهش‌های علمی باید منظم، سازماندهی شده و هدفمند باشند تا نتایج قابل اعتماد و استناد به بار بیاورند افزود: در آموزش و پرورش باید ضمن آشناسازی دانش آموزان با پژوهش های کاربردی، مراحل روش علمی را به آنها بیاموزیم.

وی با بیان اینکه علاقه مندی به حوزه پژوهش و انجام فعالیت های پژوهشی معلمین عاملی موثر در ترغیب دانش آموزان به انجام فعالیت های پژوهشی است گفت: پژوهشکده تعلیم و تربیت باید کانون حضور و آمد و شد همکاران باشد و در اجرای پروژه های پژوهشی و همچنین برگزاری کارگاه های پژوهشی و تخصصی نقش محوری داشته باشد.

خدابنده با بیان اینکه در راستای توجه به امر پژوهش، پژوهش سراهای دانش آموزی راه اندازی شده اند و این مراکز باید محلی برای آمد و شد دانش آموزان علاقه مند به فعالیت های پژوهشی باشند گفت: مجوز انتشار ماهنامه پژوهشی به طور اختصاصی برای آموزش و پرورش خراسان رضوی صادر شده است و این ماهنامه به صورت الکترونیکی منتشر خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی با تاکید بر لزوم همگرایی کمیته‌های علمی، انجمن های علمی، گروه های آموزشی و مرکز رشد کارآفرینی در حوزه فعالیت‌های پژوهشی گفت: برگزاری کارگاه های آموزشی جذاب همچون نحوه استفاده از کتابخانه های دیجیتال و دسترسی به مجلات معتبر علمی و پژوهشی در ایام هفته پژوهش و فناوری می تواند نقش موثری ایفا کند.

به اشتراک بگذارید :