23 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ ۱۳:۴۵:۰۱
کد مطلب:  1782805
در جلسه هماهنگی کارشناسان قرآن، عترت و نماز مناطق 21 گانه مطرح شد:
طرح مقیمون در مدارس شهرستان های استان تهران اجرا می شود

جلسه فصلی کارشناسان قرآن،عترت و نماز مناطق 21 گانه شهرستان های استان تهران با حضور حجت الاسلام عبدی معاون ستاد اقامه نماز استان تهران برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش شهرستان های استان تهران، جلسه هماهنگی کارشناسان قرآن، عترت و نماز مناطق 21 گانه با حضور حجت الاسلام عبدی معاون آموزشی و فرهنگی ستاد اقامه نماز استان تهران در اردوگاه شهید منتظری شهریار برگزار شد.

 

در این نشست حجت الاسلام عبدی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند مدارس را مزین کنید به نمازخوانی نوجوانان؛ این برترین تضمین برای سلامتی آینده جامعه است، بر اجرای فعالیت  های مدارس با محوریت نماز تاکید و سپس به معرفی طرح "مقیمون" جهت اجرا در مدارس شهرستانهای استان تهران پرداخت.

 

معاون آموزشی و فرهنگی ستاد اقامه نماز استان تهران، هدف از اجرای طرح را ایجاد رویکرد آموزشی تربیتی در فعالیت ها، آموزش احکام مبتلی به در سنین نزدیک به سن تکلیف، رفع شبهات مربوط به نماز و ایجاد انگیزه و تقویت اراده برای ارتباط با خدا مطرح و مخاطب اجرای طرح را دانش آموزان دوره اول و دوم ابتدایی دختران، مقطع متوسطه اول پسران و اولیای دانش آموزان دانست.

 

وی افزود؛ ستاد اقامه نماز با تامین منابع آموزشی و برگزاری کارگاه های عملی برای دانش آموزان سعی در اجرای برنامه هایی از جمله: آموزش و تصحیح نماز فرد به فرد ، برگزاری مسابقات کتابخوانی، برنامه ریزی جهت فعال سازی پنج شنبه های تربیتی، کارگاه آموزشی شیوه های دعوت به نماز ویژه اولیا دارد که با اعزام مبلغین به مدارس شهرستانهای استان تهراندر سال تحصیلی جاری و تا پایان اردیبهشت ماه سال آینده صورت خواهد پذیرفت.

به اشتراک بگذارید :