18 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ ۱۳:۴۷:۰۱
کد مطلب:  1782825
با حضور سرپرست مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور در سمنان انجام شد؛
افتتاح دبستان 12 کلاسه برکت حکیم الهی در سمنان

با حضور میترا تیموری دبستان دخترانه 12 کلاسه برکت حکیم الهی شهر سمنان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور ؛ دبیرکل کمیسیون ملی آیسسکو در ایران با بیان اینکه بیش از 500 هزار دانش آموز اتباع خارجی و پناهنده در کنار دانش آموزان ایرانی در کشور مشغول به تحصیل هستند، گفت: جمهوری اسلامی ایران بیش از 4 دهه، میزبانی شکوهمند و انسان دوستانه اتباع و مهاجرین خارجی را عهده دار است.

میترا تیموری که در آیین افتتاح آموزشگاه 12 کلاسة برکت حکیم الهی سمنان سخن می گفت اظهار کرد: ما و مهمانان افغانستانی دارای اشتراکات فراوانی هستیم و در مرزبندی هایمان نمی توانیم آنها را اتباع خارجی قلمداد کنیم.

سرپرست مرکز امور بین الملل و مدارس خارج کشور وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: دانش آموزان افغان فرزندان ما هستند و مادامی که مهمان ما هستند تلاش می کنیم میزبان خوبی برای آنان باشیم.

وی گفت: به گواه تاریخ ملت ایران پذیرای فرهنگ ها و تمدن های مختلف بوده و همواره به میهمان نوازی، میزبانی و مهربانی با هم نوعان شهرت داشته است و فرمان هوشمندانه و مترقی مقام معظم رهبری مبنی بر این که هیچ دانش آموزی حتی بدون مدرک هویتی هم از تحصیل باز نماند، تأیید و تأکیدی بر این ادعاست.

این مقام مسؤول باتوجه به اینکه دانش آموزان ایرانی هم از فضای مدرسه جدید استفاده می کنند، گفت: بسیار خوشحالیم که هم زیستی خوب و متنوعی بین دانش آموزان ایرانی و اتباع صورت می گیرد.

تیموری همچنین در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه ما باید اندیشه کار خیر داشته باشیم، اظهار کرد: دانش آموزانی که در این مدرسه تحصیل می کنند باید بدانند که این مدرسه توسط خیرین ساخته شده و رسالتی بر دوش دارند و این موضوع را ترویج کنند که در مدرسه خیرساز درس خوانده اند و به فرزندانشان بیاموزند که در هر کار خیری سهیم باشند.

خاطر نشان می سازد: در حال حاضر آموزش و پرورش استان سمنان میزبان 9 هزار و 35 دانش آموز اتباع خارجی در 423 آموزشگاه استان می باشد.

همچنین گفتنی است: آموزشگاهی که با حضور هاشمی، استاندار سمنان و تیموری، سرپرست مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش مورد بهره برداری رسمی قرار گرفت، دبستان دخترانه برکت سمنان بود که در 3 طبقه شامل 12 کلاس درس، نمازخانه، آزمایشگاه، سالن چندمنظوره و دیگر فضاهای مورد نیاز آموزشی، خدماتی و پرورشی در بلوار حکیم الهی شهر سمنان با هزینه 80 میلیارد ریالی در سال 98 احداث و اکنون به بهره برداری رسیده است.

55 میلیارد ریال اعتبار دولتی برای این پروژه هزینه شده و بقیه آن از سوی کمیساریای سازمان ملل و بنیاد برکت تأمین شده است.

 

به اشتراک بگذارید :