23 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ ۱۳:۵۹:۰۷
کد مطلب:  1782887
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در دوره آموزشی دانش افزایی و ارتقاء سلامت اداری :
آموزش عنصر بی بدیل توانمند سازی و ایجاد مصونیت کارکنان است

دوره آموزشی دانش افزایی و ارتقا سلامت اداری با حضور مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و تیم کارشناسی دفتر هماهنگی هیأت های رسیدگی به تخلفات اداری وزارت آموزش و پرورش برای سطوح مختلف آموزشی و اداری به صورت مجازی و حضوری در شهرستان های استان تهران برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، دفتر هماهنگی هیأت های رسیدگی به تخلفات اداری وزارت  آموزش و پرورش به منظور اجرای دانش افزایی و ارتقاء سلامت اداری اقدام به اعزام تیم کارشناسی جهت برگزاری دوره های آموزشی به این استان کرد .

سیدمجتبی هاشمی مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، در جلسه آموزشی این دوره  که با حضور اعضای شورای معاونین استان و مناطق برگزار گردید گفت : برنامه ریزی دقیق آموزش و رعایت فرآیندهای آموزشی در سازمان به شیوه علمی امری حیاتی است و برگزاری دوره های آموزشی به عنوان یکی از ابزارهای مفید ارتقاء کیفی کارکنان قابل تحقق می باشد.

وی  افزود :  فرهنگ تعلق سازمانی، یک ارزش است و مشارکت کارکنان در تحقق وظایف و رسیدن به اهداف، نقش به سزایی در کاهش تخلفات دارد، به همین دلیل است که باید به آموزش  به عنوان ابزار پایبندی افراد به ارزش‌های سازمانی وتقویت این حس درونی تاکید کرد.   

  هاشمی، ضمن تاکید بر ادامه آموزش  لازم به عنوان  عنصر بی  بدیل  توانمند سازی  و مصونیت بخشی  کارکنان گفت : آشنا نمودن کارکنان به قوانین، مقررات، ضوابط اداری و تبعات ناشی از ارتکاب جرم یا تخلف، نقش مهمی در کاهش جرایم و مفاسد اداری دارد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه بارها پس از ارتکاب تخلف مشاهده شده که جهل به قوانین و مقررات عامل اساسی در وارد شدن متخلف به اینگونه اعمال بوده است ، گفت: با برگزاری دوره های آموزشی می توان  از ایجاد این نوع از پرونده ها که ضریب  بالایی هم  دارد  پیشگیری  کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، افزود : تقویت بعد معنوی کارکنان ارتباط مستقیم با تقویت فرهنگ خود کنترلی دارد و سفارش پیشوایان دینی  با موضوع «حاسبوا قبل ان تحاسبوا» در واقع تاکیدی بر فرهنگ  خود کنترلی  است.

 هاشمی گفت : دوره دانش افزایی و ارتقاء سلامت اداری برای سه گروه از همکاران از جمله شورای معاونین اداره کل و شورای معاونین مناطق، رؤسای امور اداری و کارشناس مسئولان و کارشناسان امور اداری و همکاران گروه ساماندهی،  تمامی مدیران و کادر آموزشی و اجرائی مدارس در نظر گرفته شده است .

گفتنی است این دوره آموزشی با حضور  سید مجتبی  هاشمی  مدیر کل آموزش  و پرورش  شهرستان های  استان تهران، محمد خرم نماینده وزیر و مدیر کل دفتر هماهنگی هیات های بدوی رسیدگی به تخلفات اداری، و مدرسان دفترهماهنگی و شعبه تجدیدنظر در دو روز متوالی و با هدف تقویت حس وفاداری و همبستگی کارکنان با اهداف سازمان و پیشگیری از تخلفات برگزار گردید که مورد استقبال بیش از 11هزار نفر از فرهنگیان استان قرار گرفت.

به اشتراک بگذارید :