18 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ ۱۵:۳۴:۱۱
کد مطلب:  1782995
سرپرست مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور در شورای معاونان آموزش و پرورش استان سمنان؛
بیش از 9 هزار دانش آموز اتباع در 423 مدرسه استان سمنان تحصیل می کنند

جلسه شورای معاونان آموزش و پرورش استان سمنان با حضور میترا تیموری، سرپرست مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.

به گزارش  روابط عمومی مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور

؛ محمد دستورانی با ابراز قدرشناسی از همکاری تمام مسؤولان و دستگاه های اجرایی حمایت کننده از دانش آموزان اتباع خارجی از انتظارات و چالش های پیش روی تحصیل این قشر از دانش آموزان سخن به میان آورد و گفت: استان سمنان میزبان 9035 دانش آموز افغانستانی و دیگر اتباع خارجی در بیش از 423 آموزشگاه در سراسر استان می باشد  که در حال حاضر با تمام موانع و مشکلات، همچون مشکلات سامانه سیدا، کمبود شدید فضاهای آموزشی در شهرستان های مجاز به اقامت اتباع خارجی، رشد روزافزون دانش آموزان اتباع خارجی و افزایش تراکم کلاسی و کمبود نیروی انسانی که از دغدغه های اساسی اداره کل آموزش و پرورش است، تلاش می کنیم تا حد توان خدمات مناسب و قابل قبولی را ارائه نماییم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان افزود: توجه ویژه دستگاه های بین المللی و فراسازمانی در حمایت همه جانبه از آموزش و پرورش، می تواند داروی التیام بخش بر مشکلات این حوزه باشد.

میترا تیموری، سرپرست مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور هم در این نشست اظهار کرد: ارتباط تنگاتنگ سایر دستگاه های حمایت کننده پناهندگان از جمله؛ بافیا، نوسازی و تجهیز مدارس و... می تواند گره گشای بسیار از مشکلات در حوزه اتباع خارجی بوده و موانع را برطرف ساخت.

این مقام مسؤول همچنین از تدوین قریب الوقوع «سند جامع آموزش اتباع خارجی» خبر داد و افزود: با تدوین این سند و تقویت نیروی انسانی، قطعا آینده و چشم انداز روشنی برای دانش آموزان اتباع خارجی رقم خواهد خود. وی خاطر نشان ساخت: سند جامع آموزش دانش‌آموزان اتباع خارجی و پناهنده در راستای ساماندهی و مدیریت کیفی امورتحصیلی و تربیتی به عنوان یک ضرورت مطرح است و خروجی مطالعات تطبیقی و ادبیات علمی تولید شده پیرامون موضوع در مرکز امور بین الملل و مدارس خارج ازکشور به شمار می‌رود.

از دیگر برنامه های سفر یک روزه سرپرست مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور به استان سمنان، بازدید از واحدهای آموزشی مستقر در مرکز مهمانشهر سمنان با حضور و همراهی مدیران کل آموزش و پرورش، نوسازی مدارس، دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری سمنان بود.

در این بازدید از امکانات و فضاهای آموزشی موجود در این شهرک به ویژه  فضاهای غیر استاندارد آموزشی (کانکس) بازدید شد و پس از تبادل نظر دستگاه های اجرایی مسؤول و قول مساعد دکتر تیموری، مقرر شد؛ با همیاری و مدد اداره کل نوسازی مدارس و سایر نهادهای متولی، ساخت فضاهای آموزشی استاندارد و پایدار در مهمانشهر پیگیری شود تا همه دانش آموزان مستقر در آنجا بتوانند بدون دغدغه و با امنیت کامل از نعمت سواد، تربیت و آموزش بهره مند شوند.

گفتنی است مهمانشهر سمنان با دارا بودن بیش از 4000 جمعیت و 4 آموزشگاه (2 مدرسه ابتدایی و 2 مدرسه متوسطه اول)، 878 دانش آموز دارد.

 

 

به اشتراک بگذارید :