23 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ ۱۰:۱۵:۰۰
کد مطلب:  1783759
نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس در موافقت با برنامه های وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش:
برنامه های «نوری» مطابق با اسناد بالادستی و اهداف وزارت آموزش و پرورش است

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس گفت: مدیریت آموزش و پرورش با یک میلیون مدیر و معلم و بیش از ۱۵ میلیون دانش آموز باید در اختیار فردی از جنس آموزش و پرورش قرار بگیرد.

به گزارش مرکزاطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش به نقل از خبرگزاری خانه ملّت، «حسن نوروزی» در صحن علنی امروز (یکشنبه، 7 آذر ماه) مجلس شورای اسلامی، در موافقت با برنامه ها و صلاحیت وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش وزارتخانه ای است که در تربیت فرزندان جامعه و آینده سازی کشور نقش محوری دارد، مدیریت آموزش و پرورش با یک میلیون مدیر و معلم و بیش از 15 میلیون دانش آموز باید در اختیار فردی از جنس آموزش و پرورش قرار گیرد.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به این که به برکت انقلاب اسلامی بیش از 95 درصد مردم کشور سواد دارند، ادامه داد: امروزه تعداد آموزشگاه های کشور از 50 هزار به 120 هزار ارتقا یافته و در حال حاضر 3 هزار و 600 مدرسه شبانه روزی، 16 هزار مدرسه نمونه دولتی، 60 هزار مدرسه عشایری و 14 هزار مدرسه شاهد ایجاد شده است.

وی عنوان کرد: امروز باید وزارت آموزش و پرورش را به فردی بسپاریم که مدارک تحصیلی او از فوق دیپلم تا دکتری با اهداف این وزارتخانه ارتباط دارد و بیانگر این است که فردی فرهیخته از جنس آموزش و پرورش، عنان مدیریت را در دست می گیرد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان این که برنامه ها و مدارک تحصیلی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش مطابق با اسناد بالادستی و اهداف این وزارتخانه است، گفت: وزیر پیشنهادی دارای سابقه 55 ماه حضور در جبهه و جانبازی است.

نوروزی گفت: مطالبات گوناگونی مانند رتبه بندی معلمان، احترام بخشی به معلمان، دانش آموزان و اولیا، ارتقای فعالیت های آموزش و پرورش، بازنگری در ساختار و محتوای دانشگاه فرهنگیان، ارتقای معیشت، منزلت و کرامت معلمان، اجرای دقیق رتبه بندی معلمان، ایجاد مدرسه محوری و مهارت آموزی دانش آموزان، توجه به منابع مالی وزارتخانه و تعامل سازنده با مجلس، از وزیر پیشنهادی وجود دارد.

وی عنوان کرد: ما نمایندگان در مقابل وظیفه داریم در تدوین قوانین موردنیاز برای تحقق اهداف کلان آموزش و پرورش، مانند تدوین قانون جامع به کارگیری نیروی انسانی، نظارت بر اجرای دقیق سند تحول بنیادین دقت کنیم.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش، گفت: فراکسیون های شاهد، ایثار و شهادت و ایثارگران مجلس شورای اسلامی به شما رأی اعتماد خواهند داد.

به اشتراک بگذارید :