18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ ۱۳:۵۶:۰۵
کد مطلب:  1784445
یوسف بهارلو: دوره‌های ضمن خدمت با رویکرد مهارت محور برگزار خواهد شد

معاون پژوهش برنامه‌ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌‍های استان تهران از برگزاری دوره‌های ضمن خدمت با رویکرد مهارت محوری خبر داد.

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، یوسف بهارلو معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع گفت: نظام آموزش و پرورش به طور بالقوه یکی ازمحوری‌ترین و تعیین کننده‌ترین نهادهای اجتماعی در تحقق توسعه کشورها به شمار می‌رود که در این میان معلمان به عنوان مهمترین عنصر آموزش و پرورش نقش موثری در تربیت انسانهای مولد و سرمایه انسانی هر کشور به عهده دارند.

وی افزود: از این رو اثربخشی و کارآمدی نظام تعلیم و تربیت به دانش، تخصص، توانایی و مهارتهای معلمان و ایجاد زمینه مناسب برای توانمندسازی و به روز رسانی آنها بستگی دارد.

بهارلو با اشاره به برنامه های دوره های ضمن خدمت و عدم تحقق اهداف تعیین شده در آنها تصریح کرد: با تلاش همکاران ستادی در معاونت آموزش نیروی انسانی با تغییر رویکرد برگزاری دوره های مهارت محور و تقویت روحیه خلاقیت، تفکر و مطالعه ، برنامه های خوب و متنوعی در راستای اجرای راهکار 4-1 سند تحول بنیادین در خصوص توسعه برنامه های توانمندسازی و منابع انسانی طراحی و تدوین شده است.

این مقام مسئول گفت: یکی از این برنامه ها، طرح ایجاد باشگاه آموزش معلمان است که وبینارها، کارگاهها و همایشهای حضوری و غیرحضوری در این قالب با استفاده از اساتید مجرب در حوزه های مختلف تعلیم و تربیت اجرا می گردد.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع، وبینارهای معرفی باغ فناوری و ارائه تجربیات آموزشی با حضور دکتر مرتضی مجدفرسردبیر مجله شوق تغییر در کانال شاد به آدرس @moalemteo را از برنامه های اجرا شده در باشگاه آموزش معلمان نام برد.

 

به اشتراک بگذارید :