18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ ۰۹:۲۲:۱۲
کد مطلب:  1785351
سید مجتبی هاشمی؛
آموزش از راه دور ظرفیتی برای تحقق بخشی عدالت آموزشی و بازگشت بازماندگان از تحصیل به چرخه ی آموزش است

سید مجتبی هاشمی مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از استقرار تمامی فرایندها و ابزارهای آموزش الکترونیکی در راستای همراهی و همدلی با مدارس از راه دور خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، سید مجتبی هاشمی با تبریک سالروز تاسیس مدارس آموزش از راه دور، گفت: مدارس در زیست بوم جدید با الهام گرفتن از سند تحول بنیادین و سایر اسناد فرادستی، رسالت تحقق عدالت آموزشی از طریق بهره مندی هوشمندانه از فناوری های نوین را برعهده خواهند داشت.

وی تصریح کرد: دراین راستا آموزش از راه دور ظرفیتی برای تحقق بخشی اهداف برنامه های ستادی، مبتنی بر عدالت آموزشی  و زمینه ساز بازگشت بازماندگان از تحصیل به چرخه ی آموزش به شمار می رود.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران علل وضرورت های توجه به موضوع  آموزش از راه دور در زیست بوم جدید را به شرح ذیل اعلام کرد:

-نیاز روز افزون و گسترده به آموزش به ویژه برای افرادی که برای تحصیل محدودیت زمانی و مکانی دارند

-افزایش پوشش تحصیلی

-وجود انواع محدودیت و ممنوعیت برای مخاطبین از جمله: ترک تحصیل اجباری و ترک تحصیل اختیاری

-فراهم بودن امکان فنی گسترش آموزش ها

-ساز و کارهای مهندسی آموزشی

این مقام مسئول همچنین عنوان کرد: مدارس آموزش از راه دور با شعار «آموزش آسان، با کیفیت، همیشه، همه جا و برای همه» درجهت ایجاد فرصت های برابر یادگیری از طریق به اشتراک گذاری منابع و رسانه های آموزشی، ضمن بهبود وضعیت پوشش و دسترسی آموزشی در رفع محرومیت ها و بازماندگی های تحصیلی و ایجاد شوق یادگیری و جذابیت های همراهی فراگیران، گام های موثری برداشته اند.

به اشتراک بگذارید :