21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ ۰۹:۲۹:۳۳
کد مطلب:  1785369
رئیس دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات خبرداد:
ارائه سرویس ارسال الکترونیکی سوابق تحصیلی و گواهی محل تحصیل سه سال آخر دوره دوم متوسطه پذیرفته شدگان آزمون سراسری به دانشگاههای محل پذیرش

امکان ارائه الکترونیکی کارنامه و سوابق فارغ التحصیلی در سامانه تائیدیه تحصیلی به آدرس الکترونیکی https://emt.medu برای متقاضیان فراهم شد.


محمود حبیبی مدیر کل دفتر فن آوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: با توجه به مصوبه شورای اجرایی فناوری اطلاعات و جهت سهولت در فرآیند ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون سراسری و دریافت سوابق تحصیلی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی در سال ۱۴۰۰، از ابتدای مهر ماه سال جاری امکان ارائه الکترونیکی کارنامه و سوابق فارغ التحصیلی در سامانه تأئیدیه تحصیلی به آدرس الکترونیکیhttps://emt.medu.ir   برای متقاضیان فراهم شده است.

  وی تاکید کرد: با ارائه این سرویس،  پذیرفته شدگان آزمون سراسری با مراجعه به سامانه تأئیدیه تحصیلی به آدرس الکترونیکیhttps://emt.medu.ir  می توانند ارسال «سوابق فارغ التحصیلی»، شامل کارنامه فارغ التحصیلی و گواهی محل های تحصیل دوره دوم متوسطه، به دانشگاه محل پذیرش خود را درخواست نمایند و پس از کامل شدن فرآیند درخواست،  و ارائه کد پیگیری ارائه شده به دانشگاه محل پذیرش، مدارک درخواست شده، ازطریق سرویس سوابق تحصیلی بر بستر گذرگاه خدمات دولت الکترونیک (GSB)، و یا سامانهkemt.medu.ir   توسط دانشگاه ها قابل دریافت خواهد بود.
بر این اساس،  فارغ التحصیلان شهریور سال ۱۳۹۵و بعد از آن، نیازی به مراجعه حضوری به مدارس و مناطق آموزش و پرورش محل تحصیل خود ندارند. همچنین فارغ التحصیلان خرداد سال ۱۳۹۵ و قبل از آن، با کد پیگیری صادر شده از سامانه فوق، می توانند به همراه مدارک تحصیلی که از سوی سازمان سنجش آموزش کشور برای ثبت نام در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی اعلام می شود به ادارات آموزش و پرورش محل فراغت از تحصیلی خود مراجعه و پس از بررسی و تأیید مدارک تحصیلی از سوی مسئول سنجش آموزش و پرورش منطقه سوابق تحصیلی خود را در سامانه بارگذاری نمایند.
ایشان در پایان خاطر نشان کرد تا کنون در سال 1400 تعداد 1007156 درخواست تاییدیه تحصیلی و 187368 درخواست سوابق تحصیلی در سامانه تاییدیه مدارک تحصیلی وزارت متبوع ثبت شده است.

 

به اشتراک بگذارید :